Meble włoskie: 3 firmy, które powinieneś znać

Włochy od wieków pozostają jednym z tych miejsc na świecie, na których samą myśl każdemu miłośnikowi wyrafinowanego designu szybciej bije serce. Doskonała architektura, wyrafinowana sztuka w połączeniu z wielowiekowymi tradycjami, na których ślady możemy trafić praktycznie na każdym kroku sprawiają, że Półwysep Apeniński jest ojczyzną wyszukanego wzornictwa.

Włochy: ojczyzna designu

Nie inaczej sprawy mają się w przypadku wyposażenia domów, czego najlepszym przykładem są meble. Urzekające niewymuszoną, bezpretensjonalną elegancją i niespotykaną nigdzie indziej wygodą, zarazem jednak produkowane w sposób nie pozostawiający wątpliwości co do ich wysmakowanego charakteru – sprzęty pozwalające na wyposażenie mieszkania wprowadzą do twoich wnętrz iście włoski szyk. Poniżej prezentujemy charakterystykę trzech najciekawszych włoskich marek meblarskich, których zarówno wieloletni rodowód, jak również niezwykłe przywiązanie do jakości sprawiają, że ich oferta będzie w stanie zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta.

Meble włoskie Zanette: pół wieku rzemiosła

Meble włoskie Zanette od ponad 55 lat dostarczają swoim użytkownikom nie tylko doznań czysto fizycznych, które wynikają z niezwykłej wygody, jakie zapewniają sprzęty pochodzące z manufaktury ulokowanej w Pordenone. Friulia od lat słynie bowiem z najwyższej jakości wykonawstwa, które obecne jest w każdym wyrobie rzemieślniczym pochodzącym z tej właśnie krainy. Marka Zanette stała się popularna przede wszystkim z powodu niezwykle miękkich, ręcznie wyrabianych łóżek, dzięki którym sen może stać się głębszy niż kiedykolwiek. Przywiązanie do tradycji w przypadku tego producenta idzie jednak w parze z nowoczesnym duchem. Z tego względu meble włoskie Zanette będą doskonale współgrać zarówno z rustykalnymi wnętrzami utrzymanymi w starym stylu, jak również nowoczesnymi aranżacjami w duchu minimalistycznym.

włoskie meble

Alf: ręczny wyrób, nowoczesne wzornictwo

Marka Alf posiada na rynku podobny staż, co opisywany powyżej Zanette: już od lat 50. ubiegłego wieku wenecki producent zapewnia najwyższej jakości wyposażenie wnętrz, dzięki których domownicy mogą zarówno komfortowo spędzić czas, jak również zadziwić swoich gości. Skala produkcji jest jednak o wiele większa, niż w przypadku friulijskiego klasyka. Alf to bowiem jeden z czołowych graczy na włoskim rynku najwyższej jakości ręcznie wyrabianych mebli. Doskonałe materiały w połączeniu z wykonaniem stojącym na najwyższym poziomie gwarantuje pełną satysfakcję z użytkowania weneckich produktów, których nowoczesny, przyciągający oko design nie pozwoli nikomu przejść obok nich obojętnie. 

Natuzzi: technologiczny gigant z pasją do designu

Natuzzi to największy na Półwyspie Apenińskim producent mebli. W ofercie marki z Tarentu znaleźć można pełną gamę produktów pozwalających na kompletną aranżację gustownego salonu. Niezależnie od tego, czy na myśli mamy kanapy, szafy czy też stoły, Natuzzi w każdym przypadku zapewnia wyśmienitą jakość połączoną z uniwersalnym, mimo to wyróżniającym się wzornictwem, które jest na tyle charakterystyczne, by zarazem nie być pretensjonalnym, a jednocześnie przyciągać spojrzenia. Dodatkowo warto też wspomnieć, iż prowadzona nieprzerwanie od 1959 roku przez Pasquale Natuzziego marka jest jednym z największym włoskich inwestorów w dziedzinie rozwoju sztuki meblarskiej: zarówno pod względem technologicznym, jak również wzorniczym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here