Dekoracja nowoczesnego mieszkania – ściana to dobry początek!

Czy Twoja domowa przestrzeń jest idealnie wypełniona perfekcyjnymi meblami, ale nadal czujesz, że czegoś w niej brakuje? Czy mieszkasz w nowoczesnym domu z dużymi, wydawałoby się niemożliwymi do wypełnienia ścianami? Czy masz problem z wyborem rozmiaru lub rodzaju dekoracji ściennej albo z tym jaka ogólnie dekoracja mieszkania byłaby najbardziej odpowiednia? Te pomysły na dekoracje ścienne (i nie tylko) pomogą Ci przezwyciężyć te problemy!
Jak wybrać dekoracje ścienne?

Przede wszystkim spójrz na ścianę, którą chcesz wypełnić, aby zdecydować, jakiej wielkości szablony malarskie bądź inne dekoracje powinieneś wybrać. Istnieje wiele sposobów na ozdobienie ścian i z całą pewnością znajdziesz wśród nich wszystkich te najbardziej odpowiednie dla Twojego nowoczesnego domu.

Dobrą praktyką jest wybór grafiki ściennej, która zajmuje szerokość ściany, pomniejszonej o kilka cen z każdej strony. Dzięki temu, takie szablony na ścianę wyglądają jak wyśrodkowane. Na przykład – masz 36-centymetrową ścianę. Pozostaw około 6 cm po każdej stronie ozdoby ściennej, co oznacza, że powinieneś wybrać szablon, który ma około 24 cm szerokości.

Co, jeśli wieszasz obrazy na ścianach nad sofą, łóżkiem czy stołem?

Wybierz dzieło sztuki (lub serię) o tej samej długości co element meblowy lub nieco mniejsze. Unikaj dekoracji ścian, która jest szersza niż mebel – taka aranżacja wnętrz wygląda zupełnie nie na miejscu.

Duże płótno może być bardzo drogie i nie zawsze zgodne z nowoczesnym wyglądem mieszkania. Zamiast tego wybierz mniejsze elementy, które można ułożyć jako:

  • kolaż
  • galerię.

Taka dekoracja wnętrz idealnie wpisuje się w nowoczesną stylistykę. W innym przypadku możesz też przemyśleć naklejki dekoracyjne. Pamiętaj, aby pozostawić co najmniej 2 centymetry odstępu między dekoracjami. Możesz zrobić większy odstęp, jeśli masz dużą ścianę, po prostu zachowaj spójność.

Istnieją również wielkoformatowe płótna lub zdejmowane malowidła naścienne, które można wykorzystać do stworzenia dużego, niesamowitego punktu centralnego. Możesz też zostawić to miejsce puste, a skierować swoje działania na inną stronę pomieszczenia. Fototapeta na drzwi może okazać się tu bardzo pomocna.

Na jakiej wysokości umieścić ścienne akcesoria dekoracyjne?

Jedną z trudniejszych decyzji jest to, jak wysoko umieścić swoją grafikę ścienną. Wysokość ściany jest pojęciem, które wywołuje sporo wątpliwości, jednak ogólna zasada polega na zawieszaniu obrazów ściennych bądź tworzeniu ściennej dekoracji na linii wzroku, dzięki czemu nie trzeba na nie patrzeć zbyt wysoko lub zbyt nisko.

Chcesz mieć pewność, że wymarzona ścienna dekoracja wnętrza to dobry pomysł?

Gdy już masz pomysł na ogólne miejsce i rodzaj dekoracji, obramuj ten obszar taśmą malarską, aby zwizualizować sobie to miejsce. Odsuń się o kilka kroków i sprawdź, czy nadal Ci się to podoba. Popatrz na to z różnych perspektyw: może chcesz daną ozdobę ścienną nieco poza centrum, ponieważ w rogu jest roślina lub krzesło, które przysłoni jej część? W ten sposób dużo łatwiej będzie Ci podjąć ostateczną decyzję, co do tego jak będzie wyglądać dekoracja mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here