Miedziane dekoracje domu

Rozejrzyj się po każdej nowoczesnej restauracji, hotelu lub magazynie o wnętrzach, a jedno stanie się całkowicie jasne – minimalna, przemysłowa estetyka od dwóch lat jest głównym trendem. Miedziane dekoracje do tych wnętrz są głównym motywem.

Wszędzie tam, gdzie odsłonięte ceglane ściany i drewno idą w parze z niezbędnymi metalami, wygrywają cieplejsze odcienie, takie jak różowe złoto i miedź. Złoto może być „ za ciężkie”, a srebro jest często zimne, ale głębokie, spalone odcienie miedzi nadają równowagę między stylowym a wygodnym wnętrzem.

Kochamy teraz miedź, ponieważ jest nieco bardziej stonowana i subtelniejsza niż złoto. Złoto od kilku lat jest dominującym metalicznym odcieniem w modzie i designie, a miedź zachowuje to samo ciepło z nieco bardziej rustykalnym, łagodnym urokiem.

miedziany zaparzacz do herbaty

Sprzęt miedziany

Od kuchni do jadalni poprzez sypialnię, miedziany wystrój domu i akcesoria dodają osobowości – ale bądź ostrożny. Zbyt dużo metalu może depersonalizować przestrzeń. Z pomocą sklepu indelo.pl możesz wypełnić dom miedzianym sprzętem, który jest przytulny i zarazem elegancki.

Robiąc zakupy, pomyśl o miedzianych dekoracjach zestawionych z neutralnych barwami – podkreślając przestrzeń w ten sam sposób, jak błyszczące klejnoty w odświętnym stroju. W przestronnej kuchni z białym drewnem można łatwo wyposażyć się np. w miedziane garnki i patelnie zawieszone nad kuchnią lub wyspą. Są wtedy dekoracyjne i zajmujące mało miejsca. Jeden element może być wszystkim, czego potrzebujesz, aby stworzyć ciepło i blask w Twoim domu.

Chodzi o to, aby dodać blasku do stonowanej przestrzeni – należy wyobrazić sobie, gdzie dodać metalowe dodatki. Przed bladą tapetą doskonale zabłyśnie zabytkowa, miedziana toaletka. Miedziane krany łazienkowe, są świetnym ratunkiem dla dodania natychmiastowego charakteru w łazience. Zastanów się nad dodanymi ozdobnymi metalowych uchwytów do szafek kuchennych lub wymianą zlewu na miedziany. Oto bonus: miedź jest biostatyczna, co oznacza, że hamuje rozwój bakterii.

miedziana miska metalowa

Dodatki z miedzi czy miedziane?

Jeśli Twój budżet nie pozwala na zakup wyposażenia do domu wykonanych z pełnej miedzi, nie martw się. Bardzo dużo dodatków jest wykonanych np. z tworzywa lub ze stali i pokrytej kolorem miedzianym.

Kuchnia jest najłatwiejszym miejscem do dodania małych akcentów – coś tak prostego, jak miedziany zaparzacz do herbaty, lub ozdobny zegar doda luksusu każdemu pomieszczeniu. Przygotuj miedzianą misę owoców na środku stołu (na przykład wypełnioną wspaniałymi kolorami pomarańczy).

zegar ścienny miedziany

Miedziane wyposażenie domu

Nadal nie wiesz od czego zacząć? Zaryzykuj. Rozpocznij od małych elementów z miedzianymi akcentami, które możesz wymienić jeśli nie będą pasowały. Mogą to być np. pierścienie na serwetki, poszewki dekoracyjne na poduszki, ramki na zdjęcia, lampiony dekoracyjne lub świeczniki.

miedziany lampion

Zainspirowany naszymi pomysłami na miedziany wystrój domu? Być może spodobają ci się nasze propozycje w sklepie indelo.pl – https://www.indelo.pl/dekoracje-domu-cat-10.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here