Mieszkanie na modłę XXI wieku

Każdy z nas chce mieszkać w prawdziwie ładnym wnętrzu. Jeśli wszystko wokół nas skomponowane jest estetycznie, to generalnie czujemy się lepiej, mamy więcej zapał do codziennych aktywności. Wyjątkowo jednak trudna w aranżacji jest łazienka.

Łazienkowe problemy

O ile remont we wszystkich pokojach przebiega nam zazwyczaj dość sprawnie, o tyle łazienkę naprawdę trudno nam zaaranżować. W końcu najczęściej jest to pomieszczenie nieco wilgotne, do którego nie każdy materiał się nadaje. Co więcej – dużo tam jest przeróżnych sprzętów elektronicznych. Słowem – ciężko jest uzyskać prawdziwie modernistyczną łazienkę. Tutaj jednak podpowiemy, jak to zrobić.

Industrializm i minimalizm XXI wieku

Przede wszystkim warto zastanowić się, jakie style są dzisiaj modne i doskonale nadadzą się do aranżacji łazienki. Otóż na pewno będzie to styl industrialny – wzorowany na wystroju fabryk, surowy i pełen minimalistycznego dźwięku. Ponadto warto spojrzeć na wszelkie minimalistyczne skandynawskie style, które znakomicie wprowadzają atmosferę relaksu i spokoju do wnętrza.

Modne dekoracje ścian w łazience

Lecz właśnie – wróćmy do dekoracji łazienkowych. Co jest teraz modne? Otóż w łazience nie mamy co prawda dużego pola do popisu, jednak pewne dekoracje leżą spokojnie w granicach naszych możliwości. Przede wszystkim zatem modne jest zaaranżowanie jednej ściany w innej barwie. Często spotykane jest także pozostawianie ściany niejako w stanie surowym – co dzisiaj jest wyjątkowo pożądane. Warto także zastanowić się nad płytkami imitującymi inne materiały np. kamień.

Sprawdź również najnowsze inspiracje i trendy dekoracyjne na stronie http://dekoracje-scian.com.pl/

Beton dekoracyjny do łazienki – prawdziwy czy imitacja?

Jednym z takim pomysłów na surową ścianę, jest beton dekoracyjny. Jak wygląda taka powierzchnia tym pokryta? Otóż jest ona utrzymana oczywiście w kolorze szarego betonu, z przetarciami, ale z drugiej strony nie brudzi i jest całkowicie gładka. Słowem – jest ona wykończona, jednak specjalnym betonem dekoracyjnym. Efekt takiego betonu na ścianie możemy uzyskać stosując albo tynk betonowy albo też tynki mineralne jak np. Magnat Style Beton. Warto jeszcze dodać, że nakładanie takiego tynku jest tak proste, że każdy może zrobić to sam. Pamiętajmy tylko o tym, że do betonu musimy dodać dość charakterystyczne dekoracje – nie może być ich za dużo i muszą one być utrzymane w surowości fabrykanckiego stylu.

łazienka

Zainteresowany? Przeczytaj więcej o betonie dekoracyjnym do łazienki z artykułu http://beton-magnat.pl/beton-na-sciane-do-lazienki-zamiast-plytek/

Tynk mineralny imitujący trawertyn w łazience – To jest modne!

Jeśli jednak nie chcemy mieć w łazience takiego surowego piękna i wolimy spokojniejsze style skandynawskie czy prowansalskie albo rustykalne, to warto zaaranżować jedną ścianę w łazience tak, aby imitowała kamień. Doskonale sprawdzi się tutaj drobnoziarnisty tynk mineralny Magnat Style trawertyn. Nakładanie jego jest tak proste, jak betonu dekoracyjnego, zaś efekt jest niezwykły. Na ścianie mamy chropowaty, lekko połyskujący beż, który wygląda rzeczywiście jak kamień. Tu z kolei doskonale sprawdzą się wszystkie dekoracje w nieco rustykalnym albo skandynawskim stylu – ocieplą one kamień i dodadzą rodzinnej atmosfery.

Dowiedź się więcej o trawertynie w łazience z artykułu http://trawertyndekoracje.pl/trawertyn-w-lazience-a-moze-efekt-trawertynu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here