Współcześnie wśród inwestorów, głównie ze względu na znaczny wzrost cen materiałów budowy i robocizny, dominuje ekonomiczne podejście do tematu realizacji inwestycji. Projekty domów parterowych bez garażu doskonale wpisują się w taki schemat myślenia o budowie domu. Budynki tego typu to przystępny sposób, by móc szybko zamieszkać we własnym lokum. Główne zalety domów parterowych bez garażu to oszczędność, minimalizm oraz kompaktowa forma. Dlaczego jeszcze wybieramy parterowe domy bez garażu?

Dom przy Olchowej 9
Dom przy Olchowej 9

Projekty domów parterowych bez garażu – kiedy sprawdzają się najlepiej?

W segmencie ekonomicznych w realizacji budynków, projekty domów parterowych bez garażu są najchętniej wybierane przez osoby, które cenią minimalizm. Ograniczenie bryły budynku idzie w parze z dbałością o wnętrze. Klientom takim zależy na odpowiedniej aranżacji wnętrza, gdzie odpowiednia ilość miejsca i funkcjonalność są kluczowe. Inwestorom stawiającym swoje potrzeby nad potrzebami swojego auta garaż nie jest potrzebny dla wygody użytkowania. Nie stanowi on priorytetu, dla którego warto poświęcić dodatkową przestrzeń. Wybierając projekty domów parterowych bez garażu inwestorzy stawiają siebie w centrum przyszłego domu. Pomieszczenia dodatkowe schodzą na drugi plan. Dla kogo jeszcze najbardziej odpowiednim wyborem będą parterówki bez garażu? Osoby starsze, rodziny z małymi dziećmi, czy osoby z ograniczeniami ruchowymi również chętnie wybierają takie rozwiązania ze względu na ułatwienia związane z parterową, otwarta konstrukcją. Brak schodów eliminuje trudności komunikacyjne, co podnosi komfort użytkowania, szczególnie na późniejszym etapie życia.

Dom przy Bukowej 44
Dom przy Bukowej 44

Za co cenimy minimalistyczne parterówki?

Jeśli celem inwestorów jest szybkie zamieszkanie w własnym domu, wybór odpowiedniego projektu jest kluczowy. Projekty domów parterowych bez garażu można wznosić ekonomicznie, a ich użytkowanie również jest oszczędne. Ich zwarta forma i prosta konstrukcja, przy zastosowaniu uproszczonej geometrii dachu,  mają kluczowy wpływ na niskie koszty budowy. Nie trzeba inwestować w schody, balkony, czy dodatkowe pomieszczenie na garaż. To z kolei ma wpływ na wydatki w czasie użytkowania, ponieważ ogrzewanie jednej kondygnacji jest zdecydowanie tańsze. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak rekuperacja, czy fotowoltaika, pomoże jeszcze bardziej obniżyć nakłady ponoszone na utrzymanie budynku. Dodatkowo, brak garażu redukuje straty ciepła. Tego typu projekty są także przyjazne dla środowiska.

Inne korzyści czekające na inwestorów wybierających projekty domów parterowych pozbawione garażu, to możliwość budowy na mniejszych działkach, co ułatwia znalezienie odpowiedniej nieruchomości pod budowę. Domy bez garażu możemy w nieco bardziej dowolny sposób lokalizować na działce. Nie jesteśmy wtedy ograniczani dostępnością wjazdu do garażu, przez co parterowe domy można realizować również na wąskich działkach.

Dom przy Pastelowej 28
Dom przy Pastelowej 28

Bungalow bez garażu – proste, szybkie i tanie w budowie

Jeśli główną optykę naszego podejścia do budowy domu stanowi oszczędność czasu i pieniędzy, projekty domów parterowych bez garażu mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem budowlanym. Niewielki bungalow, wybudowany metodą gospodarczą,  może okazać się o wiele tańszy niż zakup mieszkania w bloku. Wraz z takim domem dostajemy jednak o wiele więcej niż jedynie cztery ściany, jakie mamy do dyspozycji w typowym mieszkaniu. To poczucie swobody, autonomii oraz wolności, które osiągamy w pełni, mając własną działkę. Żaden apartament w mieście nie zapewni nam takiej przestrzeni i poczucia, że teraz rzeczywiście jesteśmy na swoim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here