Montaż klimatyzatora w firmie

Standardem w większości miejsc pracy jest funkcjonujący układ klimatyzacji. Trudno wyobrazić sobie sprawnie działające biuro czy jakikolwiek lokal usługowy, w których nie ma klimatyzacji. Niemniej jednak, aby cały system funkcjonował w pełni wydajnie niezbędne jest przygotowanie projektu oraz wybór wysokiej jakości podzespołów. Właśnie tym zagadnieniom przyjrzymy się w dzisiejszym artykule.

Jakie klimatyzatory cieszą się największą popularnością?

Obecnie powszechnie używane są klimatyzatory typu split oraz multisplit. Urządzenie typu split ma oddzielną jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną. Klimatyzator multisplit to jedna jednostka zewnętrzna oraz przynajmniej dwie jednostki wewnętrzne. Oznacza to, że klimatyzator typu multisplit obsługuje jednocześnie kilka pomieszczeń. Ponadto możliwa jest także indywidualna konfiguracja układu w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo wybrane urządzenia typu multisplit mają pompę ciepła. Dzięki temu możliwe jest przemieszczanie ciepła z chłodzonych pomieszczeń do tych, które są aktualnie ogrzewane. Wiele firm oferuje również klimatyzatory inwerterowe. Umożliwiają one regulację zasilania urządzenia oraz jego mocy. Regulacja pozwala w tym przypadku na redukcję kosztów energii elektrycznej.

Jak dobrać moc klimatyzatora?

Dobór odpowiedniej mocy klimatyzatora z pewnością nie jest prostym zadaniem. Przeglądając Internet często można natknąć się na różnego rodzaju wzory, które pomagają określić optymalną moc klimatyzatora domowego. Niestety biura oraz lokale usługowe rządzą się swoimi prawami. W większości przypadków mają duże okna, które zwiększają nasłonecznienie. Tym samym rosną potrzeby odnośnie chłodzenia powietrza. W biurach przebywa w jednym czasie dużo więcej osób aniżeli w domu. Panuje też znacznie większa rotacja. To wymusza zastosowanie specjalnych kurtyn powietrznych oraz stref, które mają chronić przed ucieczką powietrza. Dlatego właśnie dobór mocy klimatyzatora warto pozostawić specjalistom.

Jak powinien przebiegać montaż klimatyzacji?

Montaż klimatyzacji najlepiej powierzyć doświadczonej firmie. Takim wykonawcą z pewnością jest Waso Klimatyzacja. Firma działająca na terenie całego Śląska i okolic. Przed przystąpieniem do montażu warto rozważyć dokładną lokalizację klimatyzatora. Jego działanie nie może powodować przeciągu w pomieszczeniu. Bardzo ważny jest w tym przypadku wybór jednostki wewnętrznej urządzenia, która może mieć formę ścienną, podstropową, przypodłogową lub kasetonową. Równie istotną kwestią jest prawidłowa konfiguracja klimatyzatora. Urządzenie powinno pracować na niższych prędkościach nawiewu chłodnego powietrza. Jeżeli chcecie wyposażyć swoje biuro w klimatyzator, to na pewno warto skorzystać z pomocy firmy Waso Klim, która obsługuje Katowice, Zabrze oraz wiele innych miast na Śląsku. Specjaliści z Waso Klim będą w stanie dobrać rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb danej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here