Wydaje się, że to tylko dodatek, lecz to pozory, bo listwy przypodłogowe mają bardzo duże znaczenie. Maskują przerwy dylatacyjne podłóg, a jednocześnie to wspaniały, świetnie wyglądający element wnętrz. Nie jest wcale łatwo wybrać taki element, który będzie idealnie pasował do naszego wnętrza, musimy więc dowiedzieć się najważniejszych rzeczy, by zakupione przez nas listwy były rzeczywiście świetnie dopasowane.

Doskonałe maskowanie

Listwy przypodłogowe wykorzystywane są w miejscach styku podłogi ze ścianą, dzięki nim więc zyskujemy wiele korzyści. Maskują szczelinę dylatacyjną, której najważniejszym zadaniem jest zabezpieczenie posadzki przed wybrzuszeniem się przez zmianę wilgotności. Kiedy więc wybieramy listwę, musimy pamiętać, aby jej grubość była wystarczająca do zakrycia tej szczeliny.

Idealna ochrona

Listwy przypodłogowe ochraniają ściany przed uszkodzeniami i zabrudzeniem, co sprawia, że nasze wnętrze prezentuje się lepiej. Kiedy odkurzamy lub ścieramy mopem podłogi, to często pozostawiamy niezbyt ładne ślady, które szpecą wygląd pomieszczenia. Tu więc sprawdzają się listwy, które są bardziej odporne niż farba lub tynk. Oczywiście, aby faktycznie chroniły te miejsca, zadbajmy, aby były odpowiednio szerokie lub wysokie.

Dodatkowe, pomocne zastosowania

Listwy ułatwiają rozprowadzenie kabli, a to naturalny sposób na to, aby uniknąć nadmiaru przedłużaczy i kłębów przewodów. Nikt przecież nie lubi takiego nieporządku, który potrafi panować, gdy wszędzie panoszą się kable. Nie dość, że ich nadmiar sprawia, że jest więcej kurzu, to i wyglądają mało estetycznie. Dostępne są modele listew, które mają specjalne korytka oraz uchwyty, a również złączki pozwalające na wprowadzenie przewodów. Są też tak zwane multiboxy, czyli dopasowane do profilu listwy gniazda.

Piękny wygląd

Równie ważna, jak wszystko, co powyżej jest kwestia estetyczna, gdyż ładne listwy przypodłogowe dodają każdemu miejscu właściwego uroku. Warto więc wybierać sprawdzone produkty, takie jak listwy przypodłogowe Barlinek, które są wykonane z doskonałej jakości materiałów i cieszą się niesłabnącą popularnością od lat. Mają wszystkie wymienione powyżej zalety, a poza tym łatwo dzięki nim stworzyć piękne, harmonijne połączenie między podłogą i ścianami. Drzwi wewnętrzne są bardzo ważnym składnikiem tej kompozycji, więc jak wybieramy listwy, sprawdźmy też ich formę, kolor i wykończenie.

Zwracajmy na to uwagę, a możemy być pewni, że nasze mieszkanie tylko na tym zyska. Listwa przypodłogowa może wydawać się detalem, ale tak nie jest, to integralna część aranżacji, o której trzeba pamiętać i dokładać wszelkich starań, aby była najlepiej dopasowana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here