Nie potrafimy i nie chcemy wyobrazić sobie Bożego Narodzenia bez przystrojonej choinki. Zielone drzewko nieodłącznie kojarzy nam się z tym magicznym czasem, na który w podobnym stopniu czekają dorośli, jak i dzieci.

Wszyscy dobrze pamiętamy sztuczne choinki, jakie były dostępne w latach 90. Ich nienaturalne sztywne gałęzie nie prezentowały się zachęcająco. Obecnie jednak mamy do czynienia z nowoczesnymi materiałami, które do złudzenia prezentują te naturalne. Ich wygląd jest tak rzeczywisty, że wiele osób może nabrać się i wziąć je za żywe. O to właśnie chodzi.

Dlaczego warto wybrać sztuczną choinkę zamiast prawdziwej?

Za wyborem sztucznych choinek przemawiają między innymi względy ekonomiczne. Ceny okazałych jodeł kaukaskich sprzedawanych przed supermarketami w dużych miastach potrafią sięgać nawet do 280 złotych. Cięte drzewa już w momencie zakupu często nie są najświeższe – są bowiem ścinane wiele dni wcześniej. Widać to najbardziej po przyniesieniu ich do domu. Często gałęzie, choć teoretycznie świeże, po prostu opadają, kładąc się ku dołowi. Na takie drzewko ciężko zawiesić dekoracje, nie mówiąc już o ubraniu go cennymi bombkami przechowywanymi w domu przez lata i przekazywanymi z pokolenia na pokolenie.

Ważnym powodem, który przemawia za zakupieniem sztucznej choinki jest jej niezmiennie dobry wygląd. Nowoczesne modele choinek, takie na przykład jak te dostępne w sklepie www.e-choinki.pl cechuje wysoka jakość, niezależnie od upływu czasu. Duży wybór odcieni i realistyczny wygląd świetnie prezentuje się tak w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Choinki mają wysokość 1,55m, 1,85m, 2,15m i 2,45m.

Sztuczne drzewko – ekologiczne i bezpieczne rozwiązanie na lata

Za wyborem sztucznego drzewka przemawia również to, że żywa choinka nie będzie długo stać w domu. Powietrze panujące w mieszkaniu jest zbyt suche. W pokojach panuje zbyt wysoka temperatura, aby swobodnie przetrwało w niej ścięte drzewo. Nieco lepiej mają się choinki sprzedawane w donicach, które jednak również gubią gęsto igły, zaśmiecając podłogę i dywan. Tu pojawiają się względy bezpieczeństwa i czystość. W związku z tym żywe drzewka, choć urokliwe, mogą nie być najlepszym rozwiązaniem w domu pełnym małych dzieci i zwierząt.

Innym powodem, dla którego warto sięgnąć po sztuczne drzewka, jest ekologia. Troska o naturę wymusza na nas korzystanie z rozwiązań, które w jak największym stopniu chronią środowisko naturalne, zbytnio go nie eksploatując. Kupowanie drzewka, które rośnie w szkółce przez 3 czy 5 lat, a potem przezimuje w mieszkaniu raptem 2 tygodnie i trafi do śmietnika, mija się z celem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here