Narzędzia budowlane niezbędne podczas każdego remontu

Planując remont i przygotowując front robót, nie można zapomnieć o zaopatrzeniu w odpowiednie narzędzia budowlane. Ich ilość rośnie proporcjonalnie do stopnia zaawansowania remontu. Warto pogrupować je na narzędzia ręczne, akcesoria do malowania oraz elektronarzędzia. To z pewnością znacznie ułatwi kompletowanie całego ekwipunku.

Narzędzia ręczne

Rzeczy najprostsze są tak naprawdę najważniejsze w trakcie remontu. Bez nich nie będziemy w stanie ruszyć z pracami remontowymi. Prawdziwym „must have” jest oczywiście poziomica, która okaże się nieoceniona podczas różnego rodzaju prac wykończeniowych. Do wyboru mamy poziomice zwykłe oraz laserowe. W naszym koszyku powinien znaleźć się też młotek. Kupując go, warto zwrócić uwagę na newralgiczne miejsce połączenia trzonka z częścią roboczą. Bardzo wygodny jest młotek z trzonkiem pokrytym gumą.

Podczas remontu będziemy zapewne zmuszeni do przecinania różnego rodzaju kabli, drutów, czy chociażby do wyciągania gwoździ. W takich sytuacjach nieocenione wydają się kombinerki. A skoro kombinerki to i szczypce, które w wielu momentach będą lepszym rozwiązaniem.

Wśród narzędzi ręcznych nie może zabraknąć także miarki zwijanej o długości przynajmniej 5 metrów. Możliwość pomiaru ułatwia zachowanie precyzji w poszczególnych pracach. W parze z miarką zawsze występuje ołówek stolarski, który pozwala wyraźnie zaznaczyć odmierzone miejsca. Zestaw kluczy może okazać się nieoceniony w pracach montażowych.

Akcesoria do malowania

Podstawą każdego remontu jest oczywiście malowanie. Musimy zatem zaopatrzyć się w akcesoria do malowania. Wśród nich znajdą się oczywiście pędzle i wałki do malowania. Pędzle – do prac bardziej precyzyjnych, wałki – do malowania dużych powierzchni. Kupując wałek, należy pamiętać o kiju, który pozwoli nam na wygodne malowanie na każdej wysokości. A skoro mowa o pracy na wysokości, to nieoceniona w tym wypadku może okazać się drabina. Ważny jest nie tylko jej rozmiar, ale także stabilność i materiał, z jakiego została wykonana.

Przed rozpoczęciem malowania warto wyrównać powierzchnię ścian i wypełnić wszelkie ubytki. Bardzo przydatna będzie wówczas szpachelka. Wśród akcesoriów nie może także zabraknąć folii malarskiej, korytek na farbę, wiadra oraz rozpuszczalnika, który naprawi wszystkie nasze niedokładności podczas malowania.

Elektronarzędzia

Elektronarzędzia czyli pełna automatyka na placu budowy. Bardzo pomocna i przyspieszająca wiele prac. Wśród najpopularniejszych elektronarzędzi należy wymienić oczywiście wiertarkę, która pomoże nam wywiercić nie tylko małe dziury, ale także otwory na puszki elektryczne. Wybierając wiertarkę, należy zwrócić uwagę na jej moc, moment obrotowy oraz różnego rodzaju systemy regulacji.

Do prac montażowych idealnym zastępstwem dla śrubokręta będzie wkrętarka. Często w sklepach dostępne są urządzenia 2 w 1, czyli wiertarko-wkrętarki, które mogą być idealnym rozwiązaniem w przypadku niewymagającego remontu.

Z bardziej zaawansowanych sprzętów warto wymienić jeszcze:

– wyrzynarkę – do cięcia różnego rodzaju tworzyw,

– szlifierkę – służącą do szlifowania i przecinania materiałów,

– pilarkę do drewna i metalu.

W jednym artykule bardzo trudno jest ująć wszystkie narzędzia potrzebne do remontu. Przecież w trakcie zawsze okazuje się, że jakiegoś nam brakuje. Wtedy wystarczy tylko odwiedzić sklep wielobranżowy Kristof Shop i uzupełnić braki w wyposażeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here