Jak urządzić modny salon? Najnowsze trendy

Salon jako pokój reprezentacyjny powinien być urządzony w szczególny sposób, zgodny ze swoim przeznaczeniem. Pomieszczenie to jest swego rodzaju “wyrazicielem” stylu życia i gustu domowników, dlatego urządzamy go z pieczołowitością i dbałością o każdy element aranżacji – począwszy od dominującej kolorystyki, przez dobór odpowiednich mebli, po różnego rodzaju dekoracje. Jak urządzić salon, który będzie zarazem modny i jedyny w swoim rodzaju?

Trendy i interpretacje

Niemal w każdym sezonie na rynku wystroju wnętrz pojawiają się nowe trendy – mniej lub bardziej rewolucyjne. W ostatnich latach dało się zauważyć te pierwsze, w związku z tym dominującą była stonowana kolorystyka, typowa dla porządku minimalistycznego i zgodne z nią proste i funkcjonalne meble.

W związku z tym większość salonów utrzymana była w bielach i szarościach. Towarzyszyły im podobne meble. Większą różnorodność można było zaobserwować w dodatkach – na tle chłodnych kolorów ścian świetnie prezentowały się mocne akcenty, np. “soczyste” kolory poduszek lub donic. Monochromatyczność urozmaicały również geometryczne lub botaniczne wzory narzut, dywanów i modnych plakatów.

W ostatnich sezonach do tego, stonowanego świata naszych salonów, zaczęliśmy “zapraszać” bardziej urozmaicone meble – np. majestatyczne fotele. W tym właśnie kierunku podążają najnowsze trendy, które możemy różnorodnie interpretować, bez konieczności wprowadzania rozwiązań rewolucyjnych, choć również takie są proponowane.

Jeśli przypomnimy sobie o całej palecie kolorów, którymi możemy wyróżnić nasz salon pośród wielu innych – z pewnością sprawimy, że będzie on nie tylko inspirujący, ale również modny.

Kolor, aksamit i aranżacyjne niespodzianki

Proponowane przez stylistów zmiany zainicjowały nowy trend w aranżacji salonów – powracają do nich wyraziste kolory. Nasze salony stają się bardziej żywe, a jeśli zdecydujemy się na wybór soczystych kolorów (np. pomarańczowego, czerwonego, turkusowego czy fioletowego) – wręcz energetyzujące.

Domowi designerzy, którzy lubią zmiany, nie będą się obawiać wprowadzania nowego, pełnego kolorów, trendu – w całej okazałości – a więc nie tylko w detalach, ale np. w dekorowaniu ścian i wyborze równie wyrazistych mebli.

Jeśli jesteśmy zwolennikami ewolucyjnych zmian, warto będzie np. udekorować ściany dużymi obrazami, którym będą towarzyszyły stylizowane na starodawne lustra.

Na takim tle świetnie będą się prezentowały najmodniejsze obecnie meble: sofy i kanapy obite aksamitem, pikowane – utrzymane w lubianym stylu Chesterfield lub obłe, wygodne, nieco “przysadziste”, nawiązujące do stylu lat 70. XX w.

Zwolennikom lżejszych form przypadną do gustu fotele z drewnianymi podłokietnikami oraz modele łączące rattanowy splot z miękkością aksamitnych poduch.

Ciepłym, eleganckim, świetnie prezentującym się np. w głębokich zieleniach sofom, towarzyszyć też mogą aranżacyjne niespodzianki – takie jak huśtawki. Wyplatane ze sznurka, jedno- lub wielokolorowe, rattanowe, tapicerowane lub z drewnianymi elementami – mogą się stać wizytówką niebanalnego salonu. 

Artykuł powstał we współpracy z internetowym sklepem meblowym meblotrans.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here