Niebanalna ozdoba ścian

Sposobów dekoracji ścian jest wiele. Można je odświeżyć za pomocą całej palety różnych farb, tapet czy fototapet. Często decydujemy się również na zastosowanie dekoracyjnego kamienia lub nowoczesnych paneli. Połączenie tych technik pozwala uzyskać atrakcyjny efekt. Otrzymamy go jednak również bez konieczności przeprowadzania prac remontowych i organizowania większego budżetu. Z pomocą przyjdą naklejki na ścianę, które nawet najzwyklejszą powierzchnię zmienią w prawdziwe clou aranżacji pokoju, kuchni, przedpokoju czy łazienki.

Naklejka… na dobry nastrój

Od czasu do czasu każdy z nas odczuwa potrzebę przeprowadzenia zmian w najbliższym otoczeniu – przede wszystkim w domu, ale bywa również, że w miejscu pracy. Zmiany dodają energii, odstresowują, potrafią również zwiększyć aktywność życiową w wielu obszarach – bardziej produkcyjni jesteśmy wtedy, gdy miejsce, w którym przebywamy uznajemy za przyjazne.

Bardzo istotną rolę w tej kwestii pełnią kolory – jeśli będą np. zbyt blade, na pewno nie dodadzą nam sił, z drugiej strony – kolory wibrujące, dynamiczne i soczyste mogą nie sprzyjać odpoczynkowi. Dlatego bardzo istotne jest to, czy są one dostosowane do danego miejsca.

Nie zawsze jednak mamy tyle czasu i sił, żeby przeprowadzić radykalne zmiany, a jednak czujemy, że naprawdę ich potrzebujemy. Dziś, dzięki bogatej ofercie artykułów dekoracyjnych, możemy szybko, tanio i skutecznie zmienić wygląd ścian, mebli, drzwi i innych elementów wyposażenia wnętrz. np. za pomocą nowoczesnych, atrakcyjnie wykonanych naklejek. 

Są to naklejki na ścianę, ale dzięki uniwersalnym materiałom, z których są wykonane, można je również umieścić na wspomnianych wyżej nawierzchniach i na szkle. Oferta tego rodzaju produktów dekoracyjnych jest tak różnorodna, że bez problemu dobierzemy właściwy wzór. W katalogach oferowanych przez producentów i sklepy, prezentowane są kolekcje tematyczne, będące zbiorem wzorów dostosowanych do różnych miejsc.

Naklejki sprawdzą się zatem w domu (np. naklejki na ściany w salonach, w pokojach dziecięcych, naklejki do kuchni i łazienki), jak i w instytucjach, firmach czy np. szkołach. Jeśli wśród dostępnych kolekcji (np. krajobrazy, zwierzęta, natura, rośliny, wzory kubistyczne, abstrakcyjne, sport, pojazdy, kreskówki, retro i wiele innych) nie znajdziemy wzoru w pełni satysfakcjonującego,  możemy zamówić naklejki wykonane według naszego projektu.

Ściana i… motywacja?

To połączenie wydaje się dość niezwykłe? Dla osób, które z zainteresowaniem śledzą nowe trendy w wystroju wnętrz, z pewnością nie! Jeśli do tej pory nie zwróciliśmy uwagi na cytaty motywacyjne w formie naklejek, które możemy umieścić np. na ścianie, warto dać się ponieść wyobraźni i wybrać cytat, który uznamy za idealny dla siebie.

Cytaty prezentowane są na wiele sposobów – wzorów liter, układów słów i kolorów są setki, a może tysiące. Mówią one wiele np. o naszym poczuciu humoru albo nastawieniu do różnych kwestii w życiu. Cytaty w dużym stopniu określają nas samych i jednocześnie – dzięki atrakcyjnej formie estetycznej – w niebanalny sposób dekorują ściany.

Cytat z odpowiednio dobranymi elementami graficznymi może stanowić ciekawy akcent w przedpokoju, w którym w niepowtarzalny sposób będzie witał naszych gości. Już na samym wejściu do naszego domu możemy poprawić nastrój osobom, które nas odwiedzają! 

Czy naklejka z cytatem może być odpowiednia do miejsca bardziej reprezentacyjnego, np. salonu? Oczywiście! Naklejki przeznaczone do takich miejsc projektuje się tak, aby prezentowały się atrakcyjnie na dużych ścianach, dekorując np. przestrzeń nad sofą.

Cytaty-naklejki sprawdzą się także w pokoju dziecka – mogą być świetnym sposobem na zmotywowanie do nauki lub zachęcenie do czytania książek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here