Nitownica ręczna dla tapicera – jaką wybrać?

Praca tapicera może być mniej skomplikowana i wymagające mniejszej ilości siły, jeśli w warsztacie znajdą się odpowiednie narzędzia. Nitownica jest jednym z najprostszych urządzeń, które jednak w dużym stopniu ułatwia czynności wykonywane przez tapicera. Jej wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb oraz częstotliwości jej używania.

Rodzaje nitownic ręcznych

Najpopularniejsze są nitownice ręczne. To jedne z najwygodniejszych i najtańszych rozwiązań. Nitownica ręczna dla tapicera jest łatwa w obsłudze. Sprawdza się przede wszystkim wtedy, gdy czas jej używania nie jest zbyt długi. Choć jest wygodniejsza w obsłudze i nie wymaga aż tyle siły, co tradycyjne metody, to po kilku godzinach jej użytkowanie z pewnością stanie się uciążliwe. Wśród nitownic ręcznych znajdują się:

  • nitownice do nitów zrywalnych – w głowicy roboczej znajduje się element, dzięki któremu z dużą siłą zrywalny nit wciągany jest do środka
  • nitownice do nitonakrętek – w jej przypadku działanie polega na skręceniu nitonakrętki na ustawioną długość gwintu poprzez zaciśnięcie rękojeści.

Czym sugerować się podczas wyboru nitownicy ręcznej?

Rozmiar i wygoda – te dwa kryteria idą ze sobą w parze. Zarówno zbyt duże, jak i zbyt małe narzędzie będzie nieporęczne, przez co podczas pracy powstanie spory dyskomfort. Należy więc zwrócić uwagę na to, jak duża jest nitownica, a także, czy posiada wygodne i antypoślizgowe uchwyty.

Obrotowa konstrukcja głowicy – będzie idealna dla tapicera, który często musi wykonywać połączenia materiałów w nietypowych, trudno dostępnych miejscach. Obracająca się głowica z pewnością ułatwi zadanie i pozwoli wykonać je precyzyjnie.

Nitownice

Uniwersalność – kupując nitownice należy sprawdzić, jakie nity są do niej dołączone. Najczęściej każdy produkt może być używany tylko z określonym typem nitów. Jeśli to problem, warto wybrać model, u którego w łatwy sposób można zmienić głowicę i skorzystać z innego rodzaju nitów.

Jakość – choć nitownica ręczna jest tańszym rozwiązaniem niż pneumatyczna, jej solidność i trwałość to kwestia niezwykle ważna. Podczas zakupu sprawdzić warto, czy wszystkie części są dokładnie przykręcone, a konstrukcja jest zwarta i stabilna.

Dlaczego nitownica ręczna to dobry wybór?

Do jej największych zalet należy prosta konstrukcja, które nie tylko jest łatwa w użyciu, ale jednocześnie nie wymaga zasilania, przez co może być zabierana nawet do klienta. Nie wymaga to również ponoszenia dodatkowych kosztów w postaci ładowania sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here