Mieszkanie z tarasem lub balkonem – wykorzystanie przestrzeni

Do niedawna myśląc o mieszkaniu w bloku, mieliśmy przed oczami raczej zamkniętą, małą przestrzeń, w której nie było mowy o ogródkach, czy wielkich tarasach. Tak zwana betonowa dżungla nie miała zbyt wiele do zaoferowania miłośnikom zielonych areałów. Jednak, na szczęście, na przestrzeni lat blokowe osiedla zauważalnie się zazieleniły. Dość częstym zjawiskiem na balkonach są efektowne aranżacje tonące w kwiatach i roślinach pnących.

Zielona przestrzeń przy domu

Mieszkańcy wysokich budynków dbają, aby w ich otoczeniu pojawiała się malownicza zieleń i trzeba przyznać, że doskonale im się to udaje. Zauważamy mieszkania z balkonem, gdzie królują kwiaty, czy te z wyjściem na taras lub do kameralnego ogródka. Życie w wielkich miastach sprawia, że coraz częściej potrzebujemy wytchnienia na przykład w formie spędzenia czasu wśród soczystej zieleni. Dlatego też jeśli planujesz zakup mieszkania w bloku, koniecznie pomyśl o takim zielonym zakątku. W jakim otoczeniu czujesz się najlepiej – romantyczna loggia, nowocześnie urządzony taras, czy też sielski mini ogród?

Mieszkanie z tarasem lub balkonem – czy warto

Kontakt z naturą , który możemy otrzymać mieszkając wśród osiedlowej zabudowy jest naprawdę bezcenny. Jest to również idealne przedłużenie mieszkania, poprzez dodatkowy metraż w formie zacisznego balkonu, czy też przestronnego tarasu. Możemy tu spokojnie wypocząć i oddać się lekturze ulubionej książki, czy też hodowli kolorowych kwiatów czy ziół.

Warto wspomnieć o tym , że strefa wypoczynku pod gołym niebem jest idealnym miejscem na stworzenie mini-jadalni w ciepłe, letnie dni. To miejsce świetne na spotkania z rodziną, przyjaciółmi czy też samotny odpoczynek. Mieszkanie z tarasem lub mieszkanie z balkonem jest dość często określane przez deweloperów, jako najlepsza lokata finansowa. Tego typu nieruchomość jest znacznie łatwiej wynająć lub sprzedać w przyszłości, gdyż cieszą się one większym powodzeniem niż pozostałe lokale bez dodatkowej powierzchni użytkowej. Wpływa to także na cenę nieruchomości, gdyż taki zielony zakątek powoduje jej podwyższenie o około 5-10 procent. Jeśli szukasz odpowiedniego mieszkania z tarasem możesz dowiedzieć się więcej informacji pod adresem http://www.osiedleslowik.pl/mieszkanie-z-tarasem/.

Mieszkanie z balkonem dla kogo

W wieżowcach z lat 70. i 80. najczęściej spotykane są niewielkie, prostokątne balkony typu loggia. Jest to typ balkonu osłoniętego z trzech stron ściankami, zrównane z płaszczyzną ściany budynku. Jednak ich metraż jest dość mały i nie przekracza 4-5 mkw. W przypadku większej przestrzeni, łatwiej jest o jej aranżację. Świetnie sprawdzą się tutaj lekkie, ażurowe krzesła, składane stoliczki czy też inne tego typ siedziska na przykład wykonane z palet i obłożone kolorowymi poduszkami.

Mieszkanie z balkonem o niewielkich rozmiarach to idealne rozwiązanie dla singli oraz młodych par. Tworzy się tutaj kameralna przestrzeń, dzięki której możemy wyciszyć się po ciężkim dniu pracy i zwyczajnie odpocząć. Jeśli jednak chciałbyś w tej przestrzeni umieścić nieco więcej mebli warto wtedy rozejrzeć się za mieszkaniem z tarasem.

Mieszkanie z tarasem lub balkonem – sposób na dodatkowy pokój

Niektórzy z użytkowników mieszkania z balkonem decydują się na jego zabudowę. To rozwiązanie pozwala na aranżację małego ogródka, który będzie wyglądał pięknie i zielono, nawet podczas chłodniejszych dni. Taki balkon można także zabudować stosując aluminiowe profile oraz szkło hartowane. Taka mini-oranżeria posiada sporo zalet – wycisza, relaksuje, jest idealnym kącikiem do czytania czy pracy.

Mieszkanie z tarasem – dla kogo

Mieszkanie z tarasem to zdecydowanie większa przestrzeń użytkowa niż balkony. Niektóre z nich są nawet dwukrotnym przedłużeniem lokalu mieszkalnego. W ten sposób mamy nie tylko taras, ale także dodatkowy pokój idealny na letnie wieczory. Możemy zorganizować tu także spotkania towarzyskie, mini-przyjęcia, a nawet zacząć uprawę warzyw, czy zwyczajny blogi relaks.

Na obszernym tarasie znajdzie się miejsce dla hamaku, stołu wraz z kompletem mebli wypoczynkowych. Te obszerniejsze mogą pomieścić nawet basen dla najmłodszych domowników. Taras to wymarzone miejsce dla maluchów, gdzie odbywać się będą zabawy pod gołym niebem. Zakup mieszkania z tarasem będzie na pewno dobrą opcją nie tylko dla osób kochających zieleń, ale także dla rodzin z dziećmi. Jeśli szukasz mieszkań tego typu zajrzyj tutaj: http://www.osiedleslowik.pl/mieszkanie-z-ogrodem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here