Nowoczesne lampy w klasycznych wnętrzach

Metamorfoza mieszkania, czy też domu nie zawsze musi się łączyć z koniecznością przeprowadzania długotrwałych i kosztownych remontów. Doskonałe efekty przynosi zabawa ze światłem. Zmiana oświetlenia potrafi całkowicie odmienić charakter wnętrza, jest przy tym znacznie szybsza i tańsza w realizacji.

Ważna rola światła

Trudno przecenić niebagatelną rolę, jaką w naszym życiu odgrywa światło. Odpowiednio dobrane i umiejętnie rozmieszczone punkty świetlne skutecznie wydobędą i podkreślą piękno pozornie niewidocznych detali. Mogą też pełnić funkcję zgoła odmienną i służyć zamaskowaniu niedociągnięć architektonicznych. Przede wszystkim jednak kształtują atmosferę domu i w zgodzie z wolą mieszkańców wprowadzają pożądany klimat. W tym miejscu warto poświęcić chwilę na poznanie różnych rodzajów źródeł światła. Technologia LED, która błyskawicznie zdobyła zarówno rynek, jak i serca użytkowników, umożliwiła niedrogie i efektowne tworzenie scen świetlnych. Trzeba jednak wiedzieć, że żarówki LED w istotny sposób różnią się między sobą nie tylko mocą, lecz także barwą emitowanego światła. W sypialniach i salonach – słowem wszędzie tam, gdzie liczy się nastrój sprzyjający relaksowi, zdecydowanie lepiej sprawdzi się światło ciepłe, natomiast w przestrzeniach przeznaczonych na pracę, skuteczniejsza będzie sprzyjająca koncentracji, barwa zimna.

Oczywiście żarówki byłyby niczym bez odpowiedniej oprawy w postaci lamp, kinkietów i żyrandoli. Te dostępne są w szerokim wyborze kształtów, różnią się też zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi. Możemy wybierać między modelami o ascetycznym wzornictwie a wzorami bogato zdobionymi i pełnymi przepychu. Jak nie zgubić się w gąszczu propozycji? Najlepszą metodą będzie odwiedzenie strony internetowej mieszczącej się pod adresem skleplamp.pl. Znajdziemy tu oszałamiający wybór starannie wyselekcjonowanych produktów. Łączy je estetyka oraz bardzo wysoka jakość wykonania, a poruszanie się wśród setek propozycji jest ułatwione dzięki intuicyjnemu podziałowi na style i zastosowania.

Aktualne trendy w oświetleniu domowym

Przeglądając ofertę wspomnianego sklepu, nie sposób nie zwrócić uwagi na rozpiętość stylistyczną. To typowa cecha, którą charakteryzują się lampy nowoczesne. Nowoczesność w tym wydaniu reprezentowana jest zarówno przez industrialne projekty nawiązujące formą do rozwiązań kojarzonych z przemysłem, jak i koncepcje zdecydowanie bliższe naturze. Te drugie z powodzeniem łączą naturalne surowce, w tym przede wszystkim drewno, ze śmiałym, awangardowym wzornictwem.

Co ciekawe, surowe, metalowe konstrukcje coraz częściej goszczą we wnętrzach o zdecydowanie bardziej klasycznym wystroju. Połączenie tradycji z minimalizmem wprowadza powiew świeżości, przełamuje jednorodną koncepcję aranżacji, a tym samym znacząco ożywia pomieszczenia. Ta eklektyczna koncepcja funkcjonuje także w drugą stronę i lampy wykonane z naturalnych surowców z powodzeniem znajdują swoje miejsce wśród stylistycznie surowych ścian mieszkań o charakterze loftowym. Nie bójmy się zabawy światłem, odważne połączenia przynoszą zaskakujące dobre efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here