drzwi przesuwne

Zainteresowałeś się możliwością montażu drzwi przesuwnych w Twoim domu? Pod kątem stylistycznym i funkcjonalnym może to być strzał w dziesiątkę. Zanim jednak wybierzesz konkretny model, powinieneś poczytać nieco więcej o tym rozwiązaniu. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, w którym znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących nie tylko wyboru, ale także montażu drzwi przesuwnych.

Do jakich wnętrz pasują drzwi przesuwne?

Wbrew pozorom drzwi przesuwne to bardzo uniwersalny element aranżacji wnętrza. Z pewnością będą pasować do każdego typu pomieszczenia. Drzwi przesuwne są często wybierane jako element wyposażenia loftów. Są wtedy stylizowane na stare, drewniane drzwi, które poruszają się na masywnej szynie. Z jednej strony sprawiają wrażenie bardzo surowych, a jednocześnie są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Drzwi przesuwne to bardzo oryginalne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz. Modele oferowane na rynku doskonale wpasowują się we współczesne aranżacje. Mogą występować w formie skrzydła polerowanego na wysoki połysk lub lustra. W tym drugim przypadku są nie tylko funkcjonalne, ale także optycznie powiększają dane pomieszczenie.

Rozważasz zakup drzwi przesuwnych, ale boisz się, że nie będą one pasowały do pomieszczenia o niewielkiej powierzchni? Nic bardziej mylnego. Ze względu na swoją funkcjonalność drzwi przesuwne są wręcz stworzone do montażu na małych przestrzeniach. Klasycznie otwierane skrzydło potrzebuje o wiele więcej miejsca. Drzwi przesuwne działają na zupełnie innej zasadzie i nie wymagają takiej ilości przestrzeni do prawidłowego działania.

Jak zamontować drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne mogą występować w wielu wariantach. Mogą być montowane bezpośrednio na ścianie. Często wybieranym jest model, który porusza się w specjalnej kasecie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest montaż drzwi bezpośrednio w ścianie. Taką konstrukcję najlepiej jest planować jeszcze na etapie budowy domu. Drzwi wbudowane w ścianę są bardziej dyskretne, ponieważ na zewnątrz nie ma żadnej dodatkowej listwy, prowadnicy czy też kasety.

Jaki rodzaj drzwi przesuwnych do dużego pomieszczenia?

W przypadku salonów o dużej powierzchni warto pokusić się o montaż dwuskrzydłowych drzwi przesuwnych. Są one dużo bardziej praktyczne aniżeli szerokie drzwi jednoskrzydłowe. Nawet pomimo sprawnie działającego mechanizmu większy ciężar drzwi jednoskrzydłowych nieco utrudnia ich przesuwanie szczególnie dzieciom. Nie powinieneś jednak starać się na siłę montować drzwi dwuskrzydłowych. W mniejszych pomieszczeniach będą one negatywnie wpływać na stylistykę, a ponadto mogą ograniczyć swobodę przechodzenia przez pomiędzy pomieszczeniami.

Kupując drzwi przesuwne, powinieneś zwrócić uwagę na wiele czynników. Wiesz już, że jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dlatego musisz odpowiednio dobrać drzwi pod względem stylistycznym. Dzięki temu stworzą one nieszablonową aranżację wraz z innymi elementami wyposażenia. Bogatą ofertę drzwi przesuwnych możesz przejrzeć na stronie jurpol-meble.pl Firma Jurpol jest znanym i cenionym dostawcą mebli do różnych pomieszczeń począwszy od salonu, a kończąc na sypialni i pokoju dziecięcym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here