obudowa lodowki

Wysoka klasa energetyczna, systemy bezszronowe, łatwy i wygodny montaż – to tylko niektóre zalety lodówek w obudowie, które obecnie znajdują się w ofercie znanych marek AGD. Na które z nich warto zwrócić uwagę podczas zakupu chłodziarki pod zabudowę: które ułatwią nam życie, a które przedłużą świeżość żywności?

Chłodziarko-zamrażarka do zabudowy – dlaczego warto?

Schowane w zabudowie sprzęty AGD pozwalają nam w kuchni stworzyć harmonijną przestrzeń. Jednolite fronty podnoszą elegancję pomieszczenia, w którym jednocześnie dużo łatwiej jest utrzymać nieskazitelny porządek. Poza tym, ukrywając sprzęt za zabudową, znacznie łatwiej jest nam zaprojektować kuchnię. Dopasowywanie do siebie designu poszczególnych urządzeń nie będzie konieczne. Co więcej, lodówki do pełnej zabudowy pracują ciszej, są więc idealnym wyborem dla wszystkich, którzy w domu cenią sobie ciszę i spokój. Na rynku dostępne są zarówno chłodziarko-zamrażarki pod zabudowę, jak i chłodziarki bez zamrażalnika czy same zamrażarki – nie ma więc najmniejszego problemu ze znalezieniem sprzętu na miarę własnych potrzeb.

Lodówka No Frost – czy to już must have?

lodowka do obudowy

Lodówki bezszronowe, czyli z tzw. technologią No Frost to urządzenia, których nie trzeba rozmrażać. Zastosowane w nich systemy wentylacji z komory mrożenia usuwają nadmierną wilgoć, eliminując możliwość pojawienia się w niej chociażby szronu. Urządzenie w ten sposób może – bez Twoje interwencji – pracować równie wydajnie, przez cały czas zachowując wysoką efektywność energetyczną. System ten sprzyja także przechowywanym w zamrażarce produktom, które na dłużej zachowują swój oryginalny wygląd i konsystencję. Jeżeli zatem szukasz lodówki do zabudowy, która będzie łatwa w utrzymaniu i wygodna w użytkowaniu, technologia No Frost to konieczność!

Chłodziarka z oświetleniem LED

W najlepszych chłodziarko-zamrażarkach do zabudowania stosuje się oświetlenie typu LED.  Tego typu rozwiązanie cieszy się dobrymi opiniami ze względu na dwie kwestie. Przede wszystkim jest przyjazne dla samego użytkownika lodówki. Odpowiednio doświetla jej wnętrze, ułatwiając nam znalezienie produktów, których w danej chwili potrzebujemy. Dodatkowo diody LED nie nagrzewają się podczas pracy, dlatego też nie mają żadnego wpływu na przechowywaną w lodówce żywność.

Lodówki do zabudowy – co ułatwi nam montaż?

Prawidłowe ustawienie lodówki w zabudowie jest niezbędne do jej prawidłowego działania. Musimy pamiętać, by urządzeniu zapewnić właściwą cyrkulację powietrza. Na etapie zakupu pamiętajmy o tym, by sprawdzić, czy w interesującym nas modelu istnieje możliwość przełożenia drzwi, czyli otwierania ich na prawo lub lewo. Takie chłodziarki sprawdzą się niezależenie od ostatecznej aranżacji naszej kuchni i dadzą nam więcej swobody w jej projektowaniu.

Dobra lodówka do zabudowy – ile kosztuje?

lodowka w obudowie

Zakup polecanej lodówki pod zabudowę to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Kilku czyli ilu? Tak naprawdę wszystko zależy od naszego domowego budżetu i tego, ile w chłodziarkę chcemy zainwestować. Ceny najpopularniejszych modeli wahają się w zakresie 2,5-4 tys. zł, ale na rynku znajdziesz także i dużo droższe chłodziarki.  A czy można kupić dobrą lodówkę do zabudowy do 2000 zł (np. https://sklep.maxkuchnie.pl/agd-i-rtv/chlodziarko-zamrazarki/chlodziarko-zamrazarka-do-zabudowy-kernau-kbr-17133-s-nf-5563.html). Oczywiście! Oferta dla tych, którzy na zakup sprzętu AGD nie chcą wydawać zbyt dużo jest również szeroka. Tego rodzaju lodówki również mogą zaoferować nam nowoczesne rozwiązania, takie jak system No Frost czy automatyczne odszraniane komory chłodzenia. Znajdziesz je na przykład u polskich producentów.

Lodówki Kitchen Fit i Perfect Fit – co to znaczy?

Wciąż nie masz pewności, czy lepiej zdecydować się na lodówkę do zabudowy czy wolnostojącą? Jest jeszcze trzecie rozwiązanie. Są nim lodówki wolnostojące do obudowania. To specjalnie zaprojektowane serie chłodziarek, które możemy umieścić pomiędzy poszczególnymi szafkami kuchennymi bez zachowania od nich odstępu. W zależności od producenta kolekcje te będą nosiły inną nazwę. Przykładowo Bosch proponuje nam chłodziarko-zamrażarki Perfect Fit, a Samsung urządzenia Kitchen Fit. Obudowa lodówki jest idealnie wpasowana w zabudowę, a wciąż mamy do czynienia z lodówką wolnostojącą. To idealny wybór dla niezdecydowanych.

Bez względu na to, czy zamierzasz umieścić w swojej kuchni lodówkę w pełnej zabudowie czy też lodówkę do obudowy, możesz skorzystać z inspiracji na MaxKuchnie.pl, a także zakupić lodówkę online w sklepie online Sklep.MaxKuchnie.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here