O czym warto pamiętać przed wyborem drzwi wewnętrznych?

0
917

Drzwi pełnią ważną funkcję w każdym mieszkaniu – nie tylko służą do zamykania pomieszczeń w celu zachowywania prywatności, ale też odgrywają istotną rolę w tworzeniu wystroju wnętrz. Czym się kierować przy wyborze drzwi i kiedy podjąć decyzje o ich zakupie?

Kiedy podjąć decyzje o zakupie drzwi?

Aby zadbać o harmoniczny wystrój naszych mieszkań, drzwi powinny stanowić integralną część całej aranżacji, dlatego należy wybrać je już na początkowym etapie projektowania. Warto pamiętać, że powinny one też pasować do koloru ścian oraz podłogi. Otwór pod nie przygotowuje się podczas prac remontowych – więc stosunkowo wcześnie. Samego montażu dokonuje się natomiast, gdy wszystkie prace remontowe są już ukończone, aby drzwi uległy zniszczeniu.

Na jaki typ drzwi możemy się zdecydować?

Istnieje wiele rodzajów drzwi wewnętrznych, jednak najpopularniejsze są drzwi przylgowe, które charakteryzują się lekkością oraz łatwym dostępem do zawiasów, dzięki specjalnemu wcięciu. Dzięki temu mają one też zwiększoną powierzchnie przylegania skrzydła do samej ościeżnicy. Istnieją też drzwi bezprzylgowe, które tworzą jedną płaszczyznę z ościeżnicą.

Drzwi różnią się również sposobem otwierania – możemy podzielić je na prawe i lewe. Mogą one być również przesuwne, wahadłowe, harmonijkowe czy rozwieralne. Możliwości jest naprawdę sporo, dlatego przed podjęciem decyzji warto mieć w umyślne plan całego mieszkania.

Drzwi z przeszkleniem czy akustyczne?

Możemy też zdecydować się na drzwi z przeszkleniem. Pomogą nam one doświetlić nieduże mieszkanie oraz ciasne pomieszczenia, takie jak przedpokój. W większości przypadków szyby wykonane są ze szkła hartowanego. Jest to wyjątkowo trwały surowiec, więc nie musimy bać się o bezpieczeństwo – a nawet jeżeli szkło się rozbije, nie zrobi nikomu krzywdy, dzięki specjalnej technice obróbki. Na rynku znajdziemy szkło w podstawowej, jednolitej wersji lub z nietuzinkowymi dekoracjami. Natomiast jeżeli zależy nam na wprowadzeniu do mieszkania romantycznej atmosfery, warto zdecydować się na białe drzwi francuskie, z przeszkleniem w kształcie okienek. Zbudują one niesamowitą atmosferę w naszym wnętrzu. Praktycznym rozwiązaniem do sypialni albo domowego gabinetu są drzwi akustyczne, które doskonale wyciszają hałasu. Dzieje się tak, ponieważ mają wypełnienie z pełnej płyty.

Mieszkasz w Poznaniu albo okolicach? Szukając wysokiej jakości firmowych Porta drzwi Poznań okaże się doskonałym wyborem, ponieważ znajdziemy tu naprawdę bogatą ofertę produktów tego typu. Dzięki temu nawet najbardziej wymagające osoby znajdują drzwi, które będą cieszyć ich oczy oraz ozdabiać wnętrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here