Odkurzacz na sucho i mokro – poznaj jego możliwości

0
1225

Odkurzacz na sucho to najpopularniejszy typ urządzeń czyszczących w gospodarstwach domowych. Sprzęt ten jednak nie zawsze gwarantuje maksymalną wydajność. Co więc wybrać, aby odkurzanie było przyjemne i dokładne? Na rynku coraz większą popularnością cieszą się odkurzacze na sucho i mokro. Czym są? Dlaczego warto w nie zainwestować? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Odkurzacz na sucho i mokro, czyli jaki?

Odkurzacz na sucho i mokro to nowoczesne urządzenie pielęgnujące powierzchnie, które oprócz standardowych funkcji jak tradycyjne modele dodatkowo wyposażone jest w zbiornik i filtr wodny. Rozwiązanie to wykorzystywane jest w celu zatrzymywania jeszcze większej ilości zanieczyszczeń takich jak m.in. kurz czy inne drobne zabrudzenia. Woda, która znajduje się wewnątrz odkurzacza, nie tylko zbiera więcej zanieczyszczeń, ale także skutecznie uniemożliwia im wydostanie się z powrotem na podłogę.

Odkurzacze na sucho i mokro – najwyższa precyzja odkurzania

Odkurzacze na sucho to rozwiązanie dla każdego, komu zależy na zachowaniu w domu nienagannej czystości. Urządzenia te wyróżniają wysoką precyzją wchłaniania zanieczyszczeń – wpływa na to przede wszystkim duża moc ssania, dzięki czemu odkurzacze z powodzeniem zbierają nawet najdrobniejsze zabrudzenia, które kryją się m.in. we włóknach dywanu. Odkurzacze na sucho i mokro są świetnym rozwiązaniem dla alergików i osób, które cierpią na astmę. Wszystko to ze względu na ograniczoną emisję kurzu, a także filtrację powietrza w sprzątanym pomieszczeniu, przez co staje się ono czystsze.

Odkurzacz na sucho i mokro – do czego jest wykorzystywany?

Co dokładnie znaczy stwierdzenie na sucho i mokro? Przede wszystkim to, że taki odkurzacz przeznaczony jest do usuwania zabrudzeń różnego typu. W odróżnieniu od standardowych modeli, urządzenia te świetnie sprawdzają się nie tylko do zbierania kurzu, piachu, sierści zwierząt, okruszków oraz innych suchych zanieczyszczeń, ale także do zbierania wody oraz innych płynów, które zostały wylane na podłogę. Dzięki swoim możliwościom odkurzacz na sucho i mokro z powodzeniem wyczyści takie powierzchnie jak m.in.:

  • dywany,
  • sofy,
  • fotele,
  • parkiety,
  • panele,
  • tapicerki samochodowe.

Kupno odkurzacza na sucho i mokro – pamiętaj o pielęgnacji

Wybierając odkurzacz na sucho i mokro, musisz pamiętać o tym, że wymaga on stałej pielęgnacji do tego, aby mógł on cechować się najwyższą wydajnością przez cały czas. Jak to zrobić? Po każdym odkurzaniu zwróć uwagę m.in. na poziom czystości pojemnika. Pamiętaj, że woda wyłapuje mnóstwo zanieczyszczeń, dlatego tak ważne jest, aby każdorazowo kontrolować i w razie konieczności czyścić pojemnik. Zaniedbanie tego może skutkować nieprzyjemnym zapachem, a także rozwojem bakterii oraz pleśni. Odpowiednie wyczyszczenie i wysuszenie zbiornika pozwoli utrzymać urządzenie w najlepszym stanie technicznym, co przełoży się na długą żywotność i niezawodność urządzenia.

Jeżeli szukasz nowoczesnych i wydajnych odkurzaczy na sucho i mokro, odwiedź sklep https://www.asc-pro.pl/. Znajdziesz tam jakościowe sprzęty Karcher, które cechują się mobilnością, dużą mocą ssania oraz wygodą użytku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here