Ogrody zimowe i konstrukcje wykonane z profili aluminiowych

W budownictwie profile aluminiowe mają zastosowanie tak szerokie, że wymienianie wszystkich tych opcji zajęłoby mnóstwo czasu. Jest jednak specyficzny rodzaj konstrukcji budowlanych, który wymaga zastosowania bardzo konkretnego typu systemów aluminiowych. Muszą się one wyróżniać specjalnymi parametrami, a przy tym zachowywać swoje główne właściwości techniczne. O czym mowa?

Profile do ogrodów zimowych

Przy domach jednorodzinnych jak grzyby po deszczu zaczynają powstawać ogrody zimowe. To typ swoistego tarasu, który wyróżnia się tym, że jest szczelnie zabudowany konstrukcją metalowo-szklaną i może być ogrzewany w chłodniejsze miesiące. Do jego budowy wykorzystuje się profile aluminiowe, które muszą jednak posiadać specjalną przekładkę termiczną. To nic innego jak system dbający o to, aby profile nie przepuszczały zimą lodowatego powietrza do środka, latem zaś chroniły wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się. Systemy aluminiowe używane do budowy ogrodów zimowych muszą dodatkowo cechować się też bardzo dużą wytrzymałością konstrukcyjną.

Wytrzymałość konstrukcji

Wynika to z prostego faktu – w takich ogrodach to profile aluminiowe od chociażby https://www.aliplast.pl/ utrzymują cały ciężar konstrukcyjny. O ile w drzwiach i oknach rozkłada się on na framugi czy nawet ściany i progi, o tyle systemy aluminiowe w ogrodach zimowych biorą na siebie cały ciężar utrzymania konstrukcji w nienaruszonym stanie. Wymaga to więc zastosowania wzmocnionych profili, które nie tylko będą odporne na wahające się warunki pogodowe, różne temperatury, opady śniegu czy wiatru, ale wytrzymają też chociażby ciężar śniegu leżącego na dachu.

Przepływ powietrza

Istotnym jest też to, aby przy odpowiedniej szczelności profili i wewnętrznej termoizolacji, zachować też właściwy przepływ powietrza, który zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni w wilgotnych, zimnych środowiskach. Profile muszą zapewniać dobrą cyrkulację, która uchroni wnętrze ogrodu zimowego przed takimi przykrymi niespodziankami. Dlatego warto stosować systemy, które mają wbudowaną nawet potrójną izolację termiczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here