Oryginalne dekoracje na okna zamiast tradycyjnych zasłon

W większości domów okna przyozdobione są firanami i zasłonami, rzadziej samymi roletami czy też żaluzjami. Nie są to jednak jedyne rozwiązania dostępne obecnie na rynku. Okazuje się, że szeroki asortyment użytecznych dekoracji okiennych sprawia, że mamy ogromne możliwości wyboru. Coraz więcej osób dekoruje okna girlandami, drewnianymi roletami, naklejkami przeznaczonymi na szklane powierzchnie, tiulowymi pomponami i wieloma innymi dodatkami.

Dobrze oświetlone wnętrze

Dekoracje okienne nie tylko estetycznie się prezentują ale także tworzą odpowiednie nastój w pomieszczeniu. Dzięki przemyślanej aranżacji okna można zapewnić wnętrzu sporą dawkę dziennego światła. W zależności od tego, jaką funkcję pełni dane pomieszczenie, na której ścianie znajduje się okno i w jaki wystrój dominuje w nim, będzie zależało to, na jakie dekoracje warto się zdecydować. W przypadku mocno nasłonecznionego pomieszczenia całkowite zrezygnowanie z zasłon i rolet nie jest dobrym pomysłem, gdyż pełnią one funkcję ochronną. To właśnie dzięki nim można zredukować nagrzewanie się pomieszczeń, i ułatwić sobie pracę na urządzeniach elektronicznych typu laptop.

Alternatywy dla zasłon i firan

Rezygnacja z tradycyjnych okien i zasłon wiąże się z koniecznością zastosowania alternatywnych rozwiązań. Godne polecenia są rolety. Dzięki szerokiemu wachlarzowi wyboru można dzisiaj bez trudu dopasować nowoczesne wersje zasłon do aranżacji wnętrza. Mnogość kształtów i kolorów sprawia, że każdy z nas jest w stanie dobrać rolety zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami i potrzebami.

Rolety rzymskie są wykonane ze sztywnej tkaniny zasłonowej, które przepuszczają mało światła lub woalowej, która niewiele zasłania, podnosi się je za pomocą łańcuszka czy sznurka. W żaluzjach poziomych można kontrolować ilość światła w pomieszczeniu, gdyż możliwa jest regulacja kąta nachylenia lameli. Z kolei żaluzje pionowe są wykonane z szerokich pasów z tworzywa sztucznego. Można liczyć tutaj na mocne zaciemnienie, regulację kąta nachylenia lameli.

Inne dekoracje okienne

Efektywnymi ozdobami okiennymi są także zawieszki, łańcuchy świetlne, girlandy, cotton ball lights, kulki rattanowe, kolorowe lampki, małe lampiony, tiulowe pompony, ozdoby filcowe, drewniane literki, sztuczne kwiaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here