Styl skandynawski a oświetlenie

Skandynawia to kraj, w którym dominują delikatne materiały w stonowanych kolorach, które wyróżniają się praktycznością oraz funkcją dekoracyjną. Skandynawowie wiedzą, jak połączyć funkcjonalność z tym, co jest przyjemne dla oka. Nic więc dziwnego, że styl skandynawski stał się tak bardzo popularny i to na całym świecie. Dzięki temu rozpowszechnił się także w polskim domach i mieszkaniach.

Styl skandynawski wkracza na salony

Aranżacja w stylu skandynawskim charakteryzuje się prostotą, praktycznością oraz przejrzystością. Z całą pewnością nie znajdziemy tutaj niepotrzebnych bibelotów, które tylko zbierają kurz. Meble w stylu skandynawskim nie tylko dobrze wyglądają, ale do tego muszą odznaczać się funkcjonalnością. To samo dotyczy oświetlenia, które ma uatrakcyjnić wnętrze, a dodatkowo ułatwić życie domownikom. Jak zatem dopasować oświetlenie do aranżacji skandynawskiej?

Nowoczesne oświetlenie

W mieszkaniach osób, które postawiły na styl skandynawski, można znaleźć często lampy typu Cable Power, w skład których wchodzą kolorowy kabel oraz pokaźnych rozmiarów dekoracyjna żarówka. Chociaż ich kształt jest prosty, to jednak wyróżniają się unikalnością. Stawiając na tego typu oświetlenie, można liczyć na przełamanie chłodnej prostoty i dodanie pomieszczeniu charakteru.

Z kolei łańcuchy LED typu cotton ball lights są dostępne w najróżniejszych zestawieniach kolorystycznych. Można zakupić je w wersji bawełnianych kulek, które połączone są w nawet kilkudziesięcioelementowe zestawy. Świetnie nadają do powieszenia na karniszu, wokół lustra, położenia na komodzie w sypialni czy też do powieszenia nad łóżeczkiem dziecka. Niezwykle modne są również kulki z rattanu, ażurowe latarenki czy też papierowe lampiony. Decydując się na modele zasilane bateriami, zyskujemy możliwość powieszenia łańcuchów świetlnych w dowolnym miejscu.

Dla miłośników tradycyjnych rozwiązań

Jako że styl skandynawski ściśle związany jest z prostotą, to świetnie współgrają z nim dodatki aranżacji industrialnych. Sprawdzą się więc duże metalowe lampy w chłodnych barwach, które można powiesić nad kuchennym blatem. Z kolei w salonie poleca się lampy w formie reflektorów, jak również lampy wiszące z diamentowymi dodatkami i metalowym stelażem. Poleca się także lampki stołowe o podstawce wykonanej z korków do wina czy pieńka oraz drewnianego czy tekturowego klosza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here