Oświetleniowe trendy na rok 2020 – jakie modne lampy kupić do domu

0
3193

Stylowo urządzone wnętrze, to przestrzeń zaaranżowana kompleksowo. Liczą się wszystkie elementy, które razem tworzą całościowy efekt wizualno-funkcjonalny.

Jedną z najważniejszych części wyposażenia, które w głównej mierze wpływa na kształt domowych aranżacji, jest właściwie dobrane oświetlenie.

Jakie powinny być lampy do domu, żeby wpisywać się w najmodniejsze trendy nadchodzącego sezonu? Poniżej opisujemy kilka tendencji, które zdominują oświetleniowe trendy w 2020 roku. Jeśli chcesz być zatem na bieżąco, zapraszamy do lektury.

Moda na naturę, czyli jakie trendy pojawiły się w 2019 roku?

Obecny sezon przyniósł zainteresowanie eko architekturą również w kwestii oświetlania wnętrz. Zaczęły pojawiać się produkty wykonane z naturalnych surowców. Do łask powróciły ponownie kamienie, jak bazalt i marmur, wykorzystywane między innymi do produkcji podstaw lamp stojących.

Oprócz nich, stosowano też printy roślinne, w szczególności modne liście, które rozjaśniały i ożywiały przestrzeń, dodając jej sporo świeżości i przytulności.

Kolejną, dominującą tendencją były lampy o prostej, geometrycznej formie, nawiązujące do art déco i stylu lat 70. ubiegłego wieku. Prostota, prymat kształtu i materiału nad zbędnymi ozdobami, stały się nowym wyznacznikiem subtelnej elegancji.

Rok 2019 to również reinterpretacja roli kolorowego metalu w produktach oświetleniowych. Oprócz klasycznego mosiądzu, miedzi i brązu, wprowadzono także subtelne złoto, lekko przełamane chłodnym odcieniem srebra.

Czy wszystkie te tendencje przetrwają w nadchodzących miesiącach i pozostaną w dominujących nurtach? Co przyniesie rok 2020?

Najmodniejsze lampy w nadchodzącym roku 2020

Wiele spośród tendencji ostatnich miesięcy znalazło swoje odpowiedniki oraz rozwinięcia w nowych pomysłach światowych wyroczni designu.

Sklep z oświetleniem Azzardo.pl wpisuje się w najmodniejsze globalne trendy i w swej nowej kolekcji postawił na lampy czerpiące inspiracje wprost z natury.

Rok 2020 przyniesie jeszcze więcej pomysłów na wprowadzenie nurtów eko do oświetleniowego wzornictwa. Obok wcześniejszych, kamiennych elementów w oprawach lamp, pojawią się klosze i konstrukcje w większości wykonane z drewna, a także ażurowe oprawy, dające ciekawe efekty świetlne oraz ozdobną grę światła i cienia.

Oprócz nich, wielkim zainteresowaniem światowych projektantów znów zaczynają cieszyć się plecionki. Klosze mogą przybierać formę koszy z wikliny lub rattanu albo ozdobnych przeplatanek z suszonej trawy. Do jakich wnętrz nadają się tego typu produkty? Sprawdzają się w aranżacjach rustykalnych, klasycznych i orientalnych, choć potrafią także zdobić przestrzenie minimalistyczne lub uzupełniać pomieszczenia w stylu skandynawskim.

Przyroda to także naturalne i ekologiczne włókna. Geometryczne tendencje wcześniejszych nurtów, znalazły świetne rozwinięcie w lampach stojących i wiszących z prostymi, cylindrycznymi abażurami, zrobionymi z napiętego lnu. Fakturalna tkanina pozwala na rozproszenie strumienia światła oraz dodanie sporej dozy przytulności do każdej przestrzeni.

oświetlenie

Miłośnicy minimalizmu w wydaniu lat 70. również znajdą w tym sezonie coś dla siebie. Powracają lampy podłogowe na drewnianych trójnogach, zwieńczone skrajnie prostymi kloszami. Idealnie sprawdzają się w niemal każdej aranżacji jako oświetlenie zadaniowe lub dekoracyjne.

Bądźmy bardziej eko – również w oświetleniu

Mówiąc o powrocie do natury w domowym designie oświetleniowym, trudno nie poruszyć choćby w kilku słowach tematu produktów energooszczędnych.

Żarówki LED to źródła światła przyjazne dla środowiska, dzięki mniejszemu zużycia elektryczności, a także możliwości pełnego recyklingu zużytych produktów.

Większość nowoczesnych lamp jest obecnie dostosowana do tego systemu, dzięki czemu światło w domach staje się przyjazne dla środowiska naturalnego oraz domowego budżetu.

Trendy oświetleniowe nadchodzących miesięcy przynoszą zdecydowany zwrot w stronę natury i naturalności. Dominują surowce wprost z przyrody, tradycyjne tkaniny i plecionki, które wpisują się już nie tylko w klasyczne, retro przestrzenie, ale też ozdabiają nowoczesne wnętrza. A Wy, jak wykorzystalibyście eko lampę w Waszych domach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here