Picie czystej wody - podstawa zdrowego trybu życia

Woda to życie – wiemy to odkąd ekolodzy zaczęli bić na alarm, że mamy jej coraz mniej na naszej planecie. Stąd też rozpoczęliśmy walkę o wodę pitną i alternatywne jej źródła, a w domu staramy się korzystać z wszelkich dostępnych udogodnień, by nie musieć pić jej z plastikowych butelek. W tym pomagają nam przede wszystkim filtry i jonizatory. 

Dlaczego woda jest tak ważna w naszym życiu?

Wszelkie procesy w organizmie człowieka nie mogą odbyć się bez wody – niemożliwy jest bez niej podział komórek, trawienie, regulacja ciśnienia krwi, sprawne funkcjonowanie organów, w tym mózgu. Człowiek w 70 procentach składa się z wody, a dobre nawodnienie ciała gwarantuje nam nie tylko korzystne samopoczucie, ale także zdrowie całego organizmu. Woda to także pierwiastki niezbędne do prawidłowej egzystencji – wapń, potas, magnez, żelazo itp. Dlatego też zalecane jest picie wody mineralnej lub zjonizowanej, przykładowo za pomocą jonizatora zainstalowanego w domu, bądź filtra z funkcją mineralizacji wody. Dzięki temu nie trujemy naszego organizmu mikrocząsteczkami plastiku, poprzez picie wody z butelek.  

Filtrowanie wody – na czym polega?

Skoro powinniśmy pić co najmniej 2-3 litry wody dziennie, nie wspominając już o wodzie, z której korzystamy podczas gotowania, to skąd ją czerpać, by była ona najlepszej jakości. Tutaj z pomocą przychodzą nam np. filtry do wody, które gwarantują nam bardzo dokładne oczyszczenie wody w kranie z wszelkiego rodzaju metali ciężkich, bakterii, wirusów, pestycydów oraz fluoru. Filtry do wody także ją zmiękczają, co wpływa nie tylko na kondycję naszego ciała od wewnątrz, ale także na naszą skórę i włosy. Filtry montowane są zatem zazwyczaj w hydraulice kuchennej bądź łazienkowej, a wszelkie elementy z nimi związane są dyskretnie schowane pod meblami. Filtry zatem nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, a jednocześnie niosą ze sobą wiele korzyści – nie tylko oczyszczanie, ale także oszczędność zużycia wody, ponieważ dozowana jest ona za pomocą zbiornika o określonej pojemności. Zaopatrując się w filtry do wody w Warszawie, sprawdź ofertę sklepu Water Star.

Jonizacja – dla kogo i kiedy? Jonizator wody w Warszawie

Bardzo dobrym, ekonomicznym oraz ekologicznym sposobem na nawodnienie organizmu jest picie zjonizowanej wody alkalicznej, która gwarantuje nam nie tylko zdrowe, dobre samopoczucie całego organizmu, ale także zatrzymanie procesów starzenia, dzięki sile antyoksydantów. Jonizator wody skupia jony pierwiastków alkalicznych (wapń, potas, magnez, sód), potrzebnych do zachowania równowagi kwasowo-zasadowej oraz wpływa na doskonałe wchłanianie wody w głąb komórek. Dzięki zastosowaniu jonizatorów w domu możemy cieszyć się z czystej, pozbawionej metali ciężkich, chloru, pestycydów i bakterii wody. Jest ona polecana szczególnie osobom, które dbają o zdrowy tryb życia i uprawiają aktywność fizyczną – woda jonizowana ma wysokie Ph 9,5, co sprawia, że ryzyko zakwaszenia organizmu jest zminimalizowane. Jonizator wody w Warszawie posiada w swoim asortymencie firma Water Star.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here