Philipiak – zestaw naczyń, z którego nigdy nie zrezygnujesz

0
3111

Philipiak to znana, luksusowa marka wśród fanów zdrowej żywności, kucharzy amatorów ceniących sobie wysoką jakość i trwałość naczyń, gwiazd promujących zrównoważony styl życia i dobrą kuchnię, a także wszystkich tych, którzy szukają kompletnego zestawu naczyń, który nigdy nie zawiedzie ich w kuchni. Co takiego ma w sobie Philipiak? Opinie o marce i jej zestawie naczyń zarówno w sieci, jak i na spotkaniach prezentujących produktów są w większości pozytywne. Co się za tym kryje?

Historia marki Philipiak, która trwa do dziś

Philipiak sięga swoimi korzeniami aż do roku 1947. Wtedy to rozpoczęła się produkcja naczyń do kuchni przez rodzinę Garavagliów pochodząca z Lombardii, we Włoszech. Rodzina postawiła sobie za zadanie produkowanie użytecznych naczyń, które zachwycały swoją estetyką. W roku 1969 marka dorobiła się nowej fabryki, która zaczęła wytwarzać naczynia ze stali szlachetnej, czyli trwałego i pięknego materiału nadającego się idealnie na naczynia kuchenne. Ta fabryka działa aż do dziś. Znajduje się na przedmieściach Mediolanie i wszystkie naczynia sygnowana nazwa Philipiak Milano pochodzą właśnie stamtąd. Międzynarodowa przygoda marki Philipiak zaczęła się w roku 2001. Do rodziny Garavagliów dołączyli polscy partnerzy. Owocna współpraca poskutkowała nawet zmiana nazwy – Fulvio Garavaglia, współwłaściciela firmy, postanowił nadać jej nazwę kojarzącą się trochę też po polsku, aby uczcić wkład polskich partnerów w rozwój przedsiębiorstwa. Polak został też współwłaścicielem firmy. Poza wspomniana fabryka pod Mediolanem, przedsiębiorstwo ma jeszcze jedną fabrykę oraz sieć centrów dystrybucyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Bogata oferta

Philipiak oferuje szeroką gamę produktów obejmujących zestawy naczyń, komplet sztućców, komplety porcelany, noże kute i ceramiczne, urządzenia elektryczne. Wszystkie wykonane są z wysokiej jakości materiałów i z gustowną estetyką, a także pieczołowitą dbałością o detale. Produkty powstają w nowoczesnej fabryce, gdzie wprowadzone są innowacyjne rozwiązania. Przedsiębiorstwo, jako pierwsze z branży producentów naczyń kuchennych na świecie, wprowadziło opatentowaną metodę zespalania wielowarstwowego dna naczyń do jego ścianek. To skomplikowany proces, który wymaga użycia nacisku 2 tysięcy ton, zatem konieczne była znaczna modernizacja linii produkcyjnej, by móc wprowadzić tak nowoczesne rozwiązania.

Bezpośrednie relacje z klientami

Philipiak stawia nie tylko na świetne wykonanie produktów, ale także na doskonałe relacje z klientami. Dlatego postanowił kultywować relacje w sposób bezpośredni poprzez kontakty na spotkaniach i pokazach. Corocznie odbywa się około 10 tysięcy tego typu wydarzeń przeprowadzonych przez licznych dystrybutorów. Marka u podstaw swojej strategii zawarła pełną zaufania i szczerości relację z klientami.

Misja: zdrowy tryb życia

Misja firma wykracza daleko poza dystrybucję zestawów naczyń. Philipiak propaguje zdrowy styl życia. Promocja zdrowego stylu życia obejmuje produkcje naczyń, które świetnie nadają się do przygotowywania niskokalorycznych dań na parze lub na małej ilości tłuszczu, ale też liczne działania z zakresu szerzenie wiedzy o zdrowym stylu życia. Philipiak ma rzesze ambasadorów – znanych i lubianych polskich gwiazd sportu i kultury. Organizuje z ich udziałem obiady czwartkowe, który tematyka jest zdrowy styl życia. Marka angażuje się też w akcje charytatywne.

garnki do kuchni indukcyjnej Philipiak

Wysokiej jakości naczynia to inwestycja na lata

Naczynia Philipiak to doskonała inwestycja, które szybko się zwróci – produkty będą służyły latami. Są objęte gwarancją na aż 25 lat, jednak materiały użyte do ich wykonania, m.in. stal szlachetna, zapewniają jeszcze dłuższą żywotność. Stal szlachetna cechuje się nierdzewnością oraz kwasoodpornością. Stal użyta do wykonania naczyń Philipiak to mieszanka chromu i niklu o proporcji 18 do 10. Taki materiał nie wchodzi w interakcje z pożywieniem, jest zatem zupełnie bezpieczna. Garnki marki Philipiak wyróżniają się jeszcze innymi cechami takimi jak:

  • Pokrywa skraplacz pary, która czyni cykl parowania, skraplania i opadania pary na dno naczynia bardziej efektywnym.
  • Wielowarstwowe dno akutermiczne, które jest grube i powoduje, że dno szybko się nagrzewa na całej powierzchni oraz ciepło rozprowadza się w środku naczynia.
  • Ergonomiczne uchwyty wykonane z termoizolacyjnych materiałów, które nie nagrzewają się w trakcie gotowania.
  • Termometr umieszczony w pokrywie ułatwiający kontrolę gotowości produktów.
  • Wyprofilowane i gładkie brzegi naczyń pozwalająca na bezpieczne i wygodne przelewanie płynnej zawartości naczyń.

Konserwacja naczyń

Aby naczynia marki Philipiak służyły rzeczywiście latami, trzeba o nie odpowiednio dbać. Na szczęście nie jest to trudne. Wystarczy używać specjalnych preparatów do pielęgnacji naczyń ze stali szlachetnej. Takie mleczka zawierają małe drobinki rubinu. Wystarczy polać naczynia w zabrudzonych miejscach, pozostawić na chwile, a następnie delikatnie wytrzeć szmatką. Nie wolno stosować ostrych gąbek i szorować powierzchni, bo powstaną rysy.

Zestaw naczyń Philipiak – najwyższa jakość w kuchni

Philipiak oferuje kilka zestawów naczyń, w skład których wchodzą różne rodzaje garnków, typy urządzeń, patelnię etc. Wszystkie zestawy cechują się klasycznym, szykownym wzornictwem, wysoka jakością materiałów, ręcznie malowanym uchwytami w odcieniach brązu. Flagowy zestaw naczyń to Philipiak Milano Classic, który składa się z 18 elementów: dużego naczynia o objętości 5,2 L, pokrywie o średnicy 24 cm, średniego naczynia o objętości 2,7 l i pokrywie o średnicy 20 cm, małego naczynia o objętości 1,5 l i pokrywie o średnicy 16 cm, patelni mającej 24 cm z wypukłą pokrywą, naczynia do gotowania na parze o średnicy 24 cm, misy dużej mającej 24 cm z plastikową pokrywą o średnicy 24 cm, misy małej mającej 20 cm z plastikową pokrywę o średnicy 20 cm, koszyka do gotowania warzyw, tarki, łopatki, krążka redukcyjnego i przyssawki.

Sprawdź zestaw naczyń Philipiak Milano Classic na stronie: https://www.philipiakmilano.pl/milano-classic oraz poczytaj opinie o marce Philipiak na: https://www.philipiakmilano.pl/topmenu-opinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here