Wybór płytek podłogowych do nowoczesnego wnętrza

Podłoga jest tym elementem mieszkania, na który z oczywistych względów zwraca się ogromną uwagę. To podłoga w ogromnej mierze decyduje o charakterze wnętrza. Jeśli jest umiejętnie dobrana stanie się klamrą spinającą w całość inne elementy. Jeśli jednak jest dobrana nieumiejętnie, potrafi zepsuć najlepszy projekt wnętrzarski.

Płytki podłogowe tylko w łazience i kuchni? Niekoniecznie!

Już od kilku lat odchodzi się od funkcjonującego przez wiele lat przekonania, że płytki – zarówno ścienne, jak i podłogowe – są dedykowane jedynie do wykończenia takich pomieszczeń jak łazienka czy kuchnia. Przeciwnie, aktualne trendy wnętrzarskie proponują wprowadzenie płytek podłogowych „na salony”. Ich atutem są nie tylko wysokie walory dekoracyjne, lecz także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Jednak niezależnie od tego czy chcemy wykończyć płytkami łazienkę, kuchnię, salon, czy inne pomieszczenie, muszą być one idealnie skomponowane z wnętrzem.

Gdzie sprawdzą się płytki? Wnętrza nowoczesne

Oczywiście przy obecnej różnorodności oferowanych przez producentów wzorów i typów płytek, można dobrać je praktycznie do każdego rodzaju wnętrza. Płytki podłogowe są świetnym rozwiązaniem zwłaszcza w pomieszczeniach o nowoczesnym charakterze. Drewniane parkiety, panele, linoleum czy wykładziny podłogowe, kojarzą się bowiem raczej z wnętrzami klasycznymi o stonowanym charakterze. Natomiast płytki podłogowe, jako względnie świeży trend wnętrzarski, stanowią bardzo atrakcyjną formę wykończenia wnętrz nowoczesnych.

Płytki podłogowe. Kształty, rozmiary, barwy, desenie…

Zależnie od koncepcji wnętrza wybrać można płytki o zdecydowanych, wyrazistych wzorach i kolorach lub przeciwnie – o jednolitej, stonowanej barwie. Opcja pierwsza dobrze sprawdzi się we wnętrzach bardziej ascetycznych i minimalistycznych, stanowiąc mocny punkt odniesienia dla prostych linii i kolorów. Z kolei opcja druga, ze względu na swą neutralność, jest odpowiednia dla wnętrz wielobarwnych, charakteryzujących się dużą ilością detali. Jednak płytki podłogowe to nie tylko kolory i desenie. Wybierając je możemy zdecydować się na płytki matowe lub szkliwione, bardzo drobne lub o znacznie większych gabarytach, gładkie lub fakturowane. Nie jesteśmy również skazani na tradycyjne kształty – kwadratów lub prostokątów. Producenci oferują różnorodność także w tej kwestii , znajdziemy więc płytki o kształcie rombu, trapezu, heksagonu czy trójkąta. Jeśli mamy problem z podjęciem decyzji co do wykończenia podłogi, możemy obejrzeć płytki podłogowe na www.salonyhoff.pl i spokojnie rozważyć co właściwie jest nam potrzebne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here