Place zabaw

Place zabaw dla małych dzieci to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu. Dzieci mogą na nich do woli biegać i szaleć. Mało które dziecko nie lubi tej formy ruchu. W takich miejscach często są zjeżdżalnie, huśtawki, bywa, że będzie też karuzela dla dziecka.

Niektóre z takich miejsc są bardzo nowoczesne. Dzięki środkom pieniężnym można przygotować wspaniały plac zabaw dla maluchów dostępny na przykład w sklepie http://www.avisplacezabaw.pl/produkty/zestawy-specjalne. Większość ma też ławki, dzięki temu rodzice mogą trochę odpocząć i obserwować swoje dzieci.

Są osoby, którym bardzo przeszkadza piach, który jest na takich placach. Faktycznie, to najczęstsze rozwiązanie. Chłopcy i dziewczęta mają wtedy wielką piaskownicę, jednak po powrocie do domu, piach jest po prostu wszędzie, w butach, włosach, uszach, a nawet w kieszeniach spodni.

Za granicą często robi się place, na których są specjalne wykładziny. W Polsce też zaczynają powstawać takie miejsca zabaw. Sprzyja to zachowaniu czystości, a jest równie bezpieczne jak piach. Bywa, że placowy piach staje się miejscem, w którym załatwiają się zwierzęta. Jest to niedopuszczalne. Kontakt dzieci z odchodami może mieć tragiczne skutki dla ich zdrowia, dlatego należy zachować ostrożność.

Ile czasu spędzać z maluchem na takim placu zabaw? To zależy od rodziców i ich dzieci. Jednak, faktem jest, że najczęściej wyciągnięcie dziecka z placu zabaw jest trudnym wyzwaniem. Dobrze jest być konsekwentnym i nie ulegać dziecku. Można wcześniej ustalić: Jak wskazówka mojego zegarka będzie na dwunastce wychodzimy. Jeśli ustalimy to z dzieckiem wcześniej, zwiększamy swoje szanse na powodzenie. Nawet jeśli syn lub córka będą płakać i próbować wymusić dłuższy pobyt, nie warto ulegać. Nie obiecuj za dużo, to szantaż. Nie mów: jak się posłuchasz, to pójdziemy na lody. Dziecko ma się słuchać rodzica, niezależnie od korzyści.

Można nagrodzić je później za odpowiednie zachowanie, będzie to dla niego spora nauka na przyszłość, że warto być posłusznym. A największą dla niego nagrodą powinno być zadowolenie i uśmiech na twarzy mamy bądź taty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here