Czemu pościel jersey wyróżnia się na tle innych typów pościeli?

Zdrowy sen wpływa na codzienne funkcjonowanie człowieka, dlatego tak ważne jest, by zadbać o odpowiednie i wygodne wyposażenie łóżka. Oczywiście najistotniejszą kwestią jest wybór pościeli – takiej, która będzie w pełni dostosowana do potrzeb jej użytkowników.

Pościel – z jakich jej rodzajów można obecnie wybierać?

Na rynku znaleźć można kilka rodzajów pościeli, które różnią się swoimi właściwościami – wszystko po to, by każdy mógł wybrać taką, jaka będzie w pełni odpowiadać jego preferencjom. Można wyróżnić kilka kryteriów podziału, na przykład ze względu na sposób łączenia włókien.

Tym drugim sposobem wyróżnić można tkaniny i dzianiny.

Wśród tkanin wyróżnia się na przykład splot płócienny (flanela) i atłasowy (satyna).

  • Satyna – ta pościel w 100% wykonana jest z naturalnej bawełny, dlatego nazywa się ją także pościelą z satyny bawełnianej. Po wykonaniu poddaje się ją barwieniu, a później procesowi merceryzacji, czyli uszlachetnianiu przędzy. Jest ona stylowa i elegancka, a jednocześnie miękka. W dotyku przypominać może jedwab i ma lśniącą powierzchnię. Pościel satynowa jest przewiewna, co oznacza, że pozwala ona skórze swobodnie oddychać w czasie snu; jest także bezpieczna dla alergików, bo nie ma domieszek sztucznych materiałów.
  • Flanela – jest bardzo miękka i masywna. Wykonuje się ją z bawełny lub wełny, która dobrze izoluje ciepło. Cieszy się popularnością nie tylko w lecie, ale również podczas srogich zim. Jest mało podatna na uszkodzenia mechaniczne.

Jeśli chodzi o dzianiny, to jednym z popularniejszych materiałów, z których wytwarzane są dziś pościele jest jersey:

  • Jersey – pościel miękka i niezwykle trwała. Wykonana jest z naturalnej bawełny, bez jakichkolwiek sztucznych domieszek. Jest to bawełna o gęstym splocie (przypominającym splot płótna), który zapewnia pościeli wieloletnie użytkowanie, bez przetarć i uszkodzeń. Wykorzystanie naturalnej bawełny sprawia też, że pościel jersey jest przewiewna, zapewnia więc odpowiednią cyrkulację powietrza, co jest zdrowe dla ludzkiej skóry.

Czemu pościel jersey wyróżnia się na tle innych typów pościeli?

posciel jersey

Pościel ta jest idealna na każdą porę roku, bo jest przewiewna, ale jednocześnie gwarantuje przyjemne ciepło. Będzie idealna latem, sprawdzi się też zimą. Wybierając pościel o wysokiej jakości, na przykład https://posciel.biz/posciel-jersey, można mieć pewność, że będzie się ją użytkować przez lata, bo będzie ona bardzo wytrzymała.

Przez długi czas nie pojawią się na na niej zmechacenia, rozciągnięcia materiału, a także nie nastąpi utrata wyrazistości kolorów (nawet po wielu praniach).

Warto także wiedzieć, że pościel z jersey jest bezpieczna nawet dla niemowląt i alergików. Pościele z jerseyu wykonywane są z czystej, czesanej, egipskiej mako-bawełny. Zapewnia im to więc ekskluzywny wygląd (delikatny połysk), dobrą izolację termiczną, ale też łatwość użytkowania. Wiele Pań domu na pewno ucieszy bowiem informacja, że tego rodzaju pościel nie wymaga prasowania. Dzięki wszystkim tym zaletom, komplet jerseyowej pościeli zaspokoi nawet najbardziej wybredne gusta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here