Jaki gramofon wybrać? Sprawdź ofertę Nautilusa!

Pasjonaci muzyczni potrafią wydać na perfekcyjny odtwarzacz kwoty, które przeciętnemu użytkowikowi mp3, wydadzą się grubą przesadą. Jednak cena nie gra większej roli, gdy chcemy uchwycić idealne brzmienie, znane i wyczuwane tylko przez prawdziwych audiofilów. Dlaczego gramofony wiodą prym wśród sprzętów muzycznych i są wyznacznikiem dobrego stylu, jak i wyszukanego smaku w muzycznym świecie?

Gramofon – krótka historia

Definicji gramofonu chyba nikomu nie trzeba przytaczać. Sprzęt, odtwarzający płyty gramofonowe/winylowe, był popualrny aż do lat 80′ XX wieku. Wtedy pojawiły się płyty kompaktowe, które na długi czas wyparły z użycia winyle i tym samym gramofony. Dzisiaj, nawet współcześnie produkowana muzyka jest zapisywana na płytach winylowych, ponieważ gramofony powróciły do łask. Ich posiadacze są prawdziwymi koneserami – i to nie tylko starych sprzętów z historią czy dawnej, sentymentalnej muzyki, ale doskonałego brzmienia w ogóle – dzisiejsze gramofony zachwycą niejednego wiernego słuchacza klasyki, jak i metalu czy elektro.

Winyle w nowej odsłonie

Koneserzy muzyki powinni zorientować się w ofercie firmy Nautilus. Firma proponuje szeroki wachlarz sprzętów najlepszych światowych marek. Zanim jednak rozpoczniemy swoją przygodę z gramofonem, powinniśmy odpowiednio przygotować swoją kolekcję winyli. Myjka próżniowa Music Hall WCS-2 potrafi zachwycić nowoczesnym wyglądem – cała obudowana aluminium – będzie się pięknie prezentować w naszym salonie muzycznym. Myjka bez najmniejszych problemów usunie kurz i inne zanieczyszczenia z naszych winyli oraz wysuszy je w szybkim czasie, nie narażając ich na zbytnie oddziaływanie elektrostatyczne i cieplne. Bez obaw będziemy mogli się cieszyć naszymi ulubionymi winylami w nowej, świeżej odsłonie.

Gramofony w Nautilus

Do asortymentu firmy Nautilus należą takie marki jak: Accuphase, Acrolink, Castle, Music Hall czy Rubicon. Gramofony te znacznie różnią się od sprzętów sprzed wieku, cechuje je nowoczesność, minimalizm, solidność i profesjonalizm. Nic więc dziwnego, że idealnie wkomponują się w stylowe wnętrza współczesnych mieszkań. Bez obaw mogą znaleźć się obok nowoczesnych sprzętów, ponieważ same prezentują najwyższy poziom, łącząc postęp technologiczny z tradycją.

Gramofony

Gramofon – cena

Ceny takich gramofonów nie należą do najniższych, ale przynajmniej wiemy, w co inwestujemy. Sprzęt ten będzie nam służyć przez długi czas i zawsze możemy liczyć na pomoc dystrybutora, gdyby pojawiły się problemy w czasie trwania gwarancji.

Wielu z nas jest zdania, że gramofony są przeżytkami i naleźą do minionej epoki. Nic bardziej mylnego, ponieważ moda na nie wraca i gramofon nie tylko doda naszemu wnętrzu odrobiny ekstrawagancji, ale takźe zadowoli zmysły największych melomanów.

Spotykamy coraz więcej sympatyków tych starych urządzeń, którzy nie wyobrażają sobie odtwarzania muzyki z innych sprzętów niż gramofon. Dźwięk starych płyt wydobywa swoją głębię najpełniej właśnie na tych urządzeniach. Dlatego, jeśli dysponnujemy odpowiednią gotówką, to nie powinniśmy się zastanawiać ani chwili, tylko zakupić gramofon – niesamowite doznania muzyczne zagwarantowane!

Dowiedz się więcej na salony.nautilus.net.pl

Nautilus ul. Malborska 24, 30-646 Kraków, tel. 12 425 51 20.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here