Domowa stacja ładowania samochodów

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować we własną domową stację ładowania samochodów? W końcu w przestrzeni miejskiej powstaje coraz więcej tego typu punktów. Można także zasilać pojazd ze standardowego gniazda ściennego. Zatem, po co użytkownikowi pojazdu elektrycznego osobista stacja ładowania? Poznaj 3 argumenty za tym, aby ją posiadać.

1.    Domowa stacja ładowania samochodów zapewnia wygodę

Nie da się zaprzeczyć, że posiadanie domowej stacji ładowania samochodów elektrycznych jest bardzo wygodne, ponieważ pojazd można naładować w dowolnym momencie. Możesz zamontować wallbox w garażu lub na ścianie domu i przestać zastanawiać się, gdzie znajduje się najbliższa stacja do ładowania samochodów elektrycznych. Chociaż w przestrzeni miejskiej powstaje coraz więcej takich punktów, to nie zawsze są one umiejscowione w dogodnej lokalizacji. Nowoczesna domowa stacja ładowania samochodów dostępna w ofercie www.sigmapolska.pl może być dobrym rozwiązaniem, gdy w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania nie znajduje się żaden punkt ładowania pojazdów.

2.    Domowa stacja ładowania pojazdów umożliwia szybkie zasilenie baterii

Kolejnym argumentem za tym, aby zainstalować domową stację ładowania samochodów, jest opcja szybkiego napełnienia baterii w pojeździe zasilanym na prąd. Wielu producentów wyposaża samochody elektryczne w specjalny kabel z wtyczką, który pozwala podłączyć pojazd do standardowego gniazdka. Jednak prąd płynący w gniazdku ściennym o napięciu 230 V nie zapewnia wysokiej mocy ładowania, co sprawia, że osiągnięcie pełnej pojemności baterii jest bardzo czasochłonne. Posiadanie stacji ładowania samochodów AC w przydomowym garażu o mocy 22 kW pozwala zasilić akumulator w samochodzie nawet 10 razy szybciej.

3.    Domowa stacja ładowania samochodów to gwarancja bezpieczeństwa

Zainstalowanie domowej stacji ładowania pojazdów zapewnia bezpieczeństwo. Do pełnego zasilenia samochodu elektrycznego potrzeba znacznie większej mocy niż w przypadku urządzeń wykorzystywanych w domu. Standardowe ścienne gniazdka nie są przystosowane do długotrwałego pobierania tak dużej ilości energii, co może prowadzić do przegrzewania się przewodów i zwarcia. Stwarza to niebezpieczeństwo wybuchu pożaru.

Zatem lepszym rozwiązaniem może być zainwestowanie w domową stację ładowania samochodów, która dostarcza akumulatorowi odpowiednią moc zasilania przy wysokim wskaźniku bezpieczeństwa. Po pełnym nagotowaniu urządzenie typu wallbox automatycznie się wyłączy, co również pozwala uniknąć przeciążeń sieci elektrycznej. Dużą zaletę stanowi możliwość sterowania domową ładowarką do samochodów elektrycznych z aplikacji mobilnej na smartfonie. Złącze jest również blokowane po podłączeniu pojazdu do urządzenia.

Domowa stacja ładowania samochodów to oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ korzystanie z urządzenia wallbox w garażu lub przed domem jest bardziej ekonomiczne niż zasilanie pojazdu na jednej z płatnych stacji ładowania samochodów w przestrzeni miejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here