składzik

Bardzo przydatnym pomieszczeniem w domu jest posiadanie miejsca, w którym będziemy przechowywać takie rzeczy jak środki czystości, akcesoria do sprzątania, mopy, odkurzacz oraz inne rzeczy, które ułatwiają nam codzienne porządki. Takie miejsce to tak zwany składzik czy też pomieszczenie gospodarcze. Jest to Idealne miejsce, w które możemy schować przedmioty, których nie chcemy widywać codziennie oraz takie, które mogą psuć efekt wizualny naszego mieszkania. W jaki sposób zorganizować tego typu pomieszczenie? Sprawdźcie sami! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/pomieszczenie-gospodarcze/

W jaki sposób zorganizować pomieszczenie gospodarcze – jak je urządzić? 

Najważniejsza w przygotowywaniu jakichkolwiek rzeczy jest organizacja. Na początku wszystko sobie zaplanuj. Uwzględnij rzeczy, które chcesz, aby się tam znajdowały i zapisz je na listę. Zorganizuj to tak, aby każdy przedmiot miał swoje własne miejsce. Jest to bardzo istotne, aby nie narobić w takim pomieszczeniu bałaganu (a o niego nie jest trudno). 

Posegreguj rzeczy, które chcesz przechowywać w kartonach np. odkurzacz. Przedmioty takie jak na przykład środki czystości mogą być poukładane na półkach. Wszystko należy rozplanować tak, aby każda butelka stała w odpowiednim miejscu. Możesz również pogrupować takie środki na przykład na środki do czyszczenia szyb i okien płyny, do podłóg czy płyny do płytek.

Inspiracje dla pomieszczenia gospodarczego

Kiedy lista rzeczy już przygotowana, możesz zabierać się do działania. Zacznijmy od rzeczy, które należy zakupić. Są to haczyki do wieszania obrazów, które świetnie sprawdzą się jako miejsce do powieszenia mopa, miotły czy zmiotki. Jedyne co należy zrobić to wywiercić małą dziurkę w kiju od mopa czy też szczotki i przełożyć przez nią sznurek, który zawiązujemy na supeł.

W celu inspiracji przejdź się do sklepu. Z pewnością znajdziesz tam coś co przykuje twoją uwagę. Może być to na przykład specjalny uchwyt na żelazko lub rurę do odkurzacza, który pozwoli trzymać cały stelaż w stabilnym położeniu. Innym pomysłem będzie na przykład tablica korkowa, na którą możemy przyczepiać listę zakupów, rachunki do opłacenia oraz inne ważne rzeczy, o których nie możemy zapomnieć.

Zobacz też: http://www.inspirationstudio.pl/kuchnia-less-waste-porady-dla-poczatkujacych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here