Pomysłowe dodatki, czyli wiszące dekoracje

Każdy z nas chce być zadowolony z aranżacji wnętrza swojego mieszkania w związku z czym, poszukujemy innowacyjnych i ciekawych rozwiązań na ziszczenie swoich indywidualnych pragnień i potrzeb. Dzięki temu, że dzisiaj mamy szeroki wachlarz wyboru odnośnie dostępnych na rynku dekoracji, zyskujemy tym samym ogromne możliwości aranżacyjne. Coraz większą popularnością cieszą się widzące dekoracje, dzięki którym pomieszczenie nabiera pożądanego charakteru.

Domowe roślinki w nieco innym wydaniu

Zamiast ustawiania doniczek z kwiatami na parapecie czy komodzie, warto pokusić się o nieco bardziej efektywne rozwiązanie. Sprawdzą się tutaj podwieszane kwietniki, które kiedyś były wręcz hitem, a obecnie wracają znowu coraz bardziej do łask. Lekkie donice powieszone nad naszymi głowami, z których wyrastają reprezentatywne rośliny wiszące to niebanalna dekoracja, która uatrakcyjni wnętrze. Poleca się pelargonię bluszczolistną, petunię ogrodową, długie pędy, begonię bulwiastą czy też kwiaty w wyjątkowo pięknych zestawieniach kolorystycznych. Nie jest przecież sztywna zasadą, aby wiszące kwiaty miały swoje miejsce tylko i wyłącznie na balkonie.

Lampiony i świeczniki w wersji wiszącej

Dzięki wiszącym świecznikiem z witrażowym czy koronkowym wykończeniem można uzyskać niezwykłe efekty wizualne. Lampiony i latarnie nadają tworzą nastrojowy klimat w pomieszczeniu. Warto więc pokusić się o przymocowanie ich do sufitu w celu uzyskania jeszcze lepszego efektu. Dostępne są w wersji metalowej, szklanej czy też przyciemnianej.

Żyrandole, pompony i podwieszane ramki ze zdjęciami

Jeśli marzy nam się praktyczne i do tego reprezentatywne oświetlenie, to warto rozważyć zakup ozdobnego żyrandola. Sprawdzą się tutaj wiszące lampy w stylu loftowym czy industrialnym, a także klosze z metalowych rurek czy majestatyczne bańki żarówek. Z kolei jeśli chcemy nadać wnętrzu delikatności i lekkości, to warto zainwestować w tiulowe pompony, które montuje się gorącym klejem na nitce, co szczególnie polecane jako dodatek do pokoju dziecięcego. Ciekawy efekt można uzyskać także zawieszając na żyłkach ramki do sufitu z ulubionymi fotogramami z albumu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here