kołdra jedwabna

Pościel jedwabna nie tylko wygląda doskonale, ale też jest niezwykle zdrowa. Nic więc dziwnego, że komplet pościeli lub poduszki z jedwabiu jest coraz chętniej wybieranym pomysłem na prezent dla rodziców, dla pary do nowego mieszkania lub jako prezent ślubny. Taka pościel posłuży nam przez wiele lat. W przeciwieństwie do tradycyjnej, jedwabna pościel nie blaknie, nie spiera się i nie traci z czasem swoich prozdrowotnych właściwości.

Dlaczego warto kupić pościel z jedwabiu?

Pościel z jedwabiu zapewnia dobre przepuszczanie powietrza i odprowadzanie wilgoci. Dzięki temu, pościel jedwabna lepiej niż syntetyczna lub nawet bawełniana ochrania przed przegrzaniem w lecie oraz przed zmarznięciem pod kołdrą w zimie. Dodatkowo, pościel jedwabna niweluje skutki pocenia się: nie wchłania wilgoci, nie blokuje jej przepływu, a wyprowadza ją na zewnątrz. Z tego powodu, pościel jedwabna jest chętnie kupowana przez rodziców dla małych dzieci.

Jaką pościel jedwabną kupić?

Pościel jedwabna może mieć w pełni jedwabne lub też jedwabne poszycie. Szukając odpowiedniego kompletu, należy sprawdzić, jaki jest kraj produkcji pościeli. Mimo że jedwab pierwotnie pochodzi z Chin i nadal to właśnie ten kraj jest największym eksporterem produktów z jedwabiu, to jednak istotny może być fakt, że warunki pracy w tym kraju niejednokrotnie urągają ludzkiej godności. Z tego powodu, będąc świadomymi konsumentami, powinniśmy sięgać w miarę możliwości po pościel jedwabną polskiej produkcji. Na naszym rodzimym podwórku istnieje kilku dobrze funkcjonujących producentów wyrobów z jedwabiu. Jednym z nich jest firma Seven, której pościele jedwabne dostępne są w sprzedaży online na stronie koldryjedwabne.pl.

Jak prać pościel z jedwabiu?

Pościel z jedwabiu wymaga specjalnego podejścia do prania. Pralkę należy ustawić na program przeznaczony do prania delikatnych tkanin. Konieczne jest też korzystanie z  delikatnych detergentów, przeznaczonych do czyszczenia wymagających tkanin. W sklepach znajdziemy specjalne płyny do prania jedwabiu. Dzięki używaniu odpowiedniej chemii do prania, będziemy cieszyli się przedłużoną trwałością kołder, koców i poduszek z jedwabiu, które kupiliśmy zapewne za niemałą cenę. Doświadczenie wielu posiadaczy pościeli z jedwabiu mówi również o tym, aby pojedyncze elementy pościeli z jedwabiu prać w woreczkach na pranie. Dzięki temu, unikniemy zaciągnięć materiału, które mogą w szybkim tempie doprowadzić do zdewastowania jedwabnych materiałów. Temperatura, którą ustawiamy w programie do prania nigdy nie powinna być wyższa niż 30 stopni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here