Pralko-suszarka slim

Określeniem „slim” opisuje się najczęściej urządzenia o wielkości mniejszej niż tradycyjna. Popularne na rynku są np. pralko-suszarki w wersji slim. Pralko-suszarka slim to rozwiązanie dla osób, w których łazience brakuje miejsca na duży sprzęt, a które nie chcą rezygnować z zakupu nowoczesnej, wielofunkcyjnej pralki. Jak działa takie urządzenie i na co zwrócić uwagę przed zakupem? Czy sprawdzi się w każdym mieszkaniu?

Pralko-suszarka slim – czy jest funkcjonalna?

Główną zaletą, jaką posiada pralko-suszarka slim, jest oczywiście jej niewielki rozmiar – spotyka się sprzęty, które są albo węższe niż zwykle, albo płytsze. Dzięki temu wpasowanie ich w domową przestrzeń będzie o wiele łatwiejsze. Tę cechę na pewno docenią lokatorzy kawalerek i niewielkich mieszkanek, w których wszystkie pomieszczenia są małe, co znacznie ogranicza możliwości stworzenia ciekawego projektu dekoracji wnętrza. Warto powiedzieć kilka słów o samej funkcjonalności takiego urządzenia. Po pierwsze, łączy w sobie funkcję pralki i suszarki. Tu pojawia się kolejna zaleta – nie dość, że wpasuje się w każdy kąt, to jeszcze jest dwoma urządzeniami w jednej obudowie: dzięki temu, nie ma konieczności kupowania oddzielnego sprzętu do suszenia. Wszystko jedno, czy miałaby to być suszarka elektryczna, czy zwykła, metalowa, służąca do rozwieszania mokrego prania. Z drugiej strony, takie urządzenie ma też wady: zazwyczaj ładowność podczas suszenia jest o ok. połowę mniejsza niż ładowność pralki. Z tym faktem wiąże się konieczność suszenia w dwie, czasem w więcej partii, co może wydłużać czas przygotowania ubrań, dlatego warto wybrać urządzenie o ładowności przynajmniej ok. 6 kg. Niemniej jednak pralko-suszarka slim to opcja, którą powinno się rozważyć w małych mieszkaniach i kawalerkach.

Gdzie kupić pralko-suszarkę slim?

Pralko-suszarka slim to towar ogólnie dostępny w sieciowych sklepach i marketach, a także w sprzedaży online. Kiedy pojawił się na rynku, zaczęto doceniać zalety połączenia tych funkcji. Dziś w swojej ofercie pralko-suszarki mają prawie wszystkie firmy produkujące AGD. Godną uwagi pozycją jest Samsung WW60K42138W – sprzęt klasy energooszczędnej A+++ w klasycznym białym kolorze. Ten model zawiera wiele przydatnych funkcji, takich jak system AddWash, Eco Bubble czy Smart Check. Kolejny interesujący model to LG F4J6TG0W. Cechuje go cicha praca i duża ilość programów prania oraz suszenia, m.in. pranie antyalergiczne, pranie ubranek dziecięcych czy suszenie w niskiej temperaturze. Tego typu sprzęty zwykle są cenowo porównywalne ze zwykłymi pralkami lub nieco droższe. Na cenę ma wpływ ilość dostępnych funkcji, pojemność, a także klasa energetyczna. Warto zadbać o to, aby wybrane przez nas urządzenie reprezentowało jak najwyższą klasę, ponieważ, jako że eksploatuje się je podwójnie często, wymagać będzie sporo energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here