Profile okienne

Okna są bardzo ważnymi elementami każdego budynku. Jeśli są dobrze wykonane będą piękną ozdobą i wpłyną na ogólną estetykę. Przede wszystkim jednak mają dać komfort i dostęp naturalnego światła. Wybór systemów i profili jest ogromny, co pozwala znaleźć idealne do każdego obiektu. Poniżej przygotowaliśmy kilka wskazówek.

Systemy i profile okienne – szeroki wybór

Do wyboru są różne systemy okienne – m.in. drewniane, PVC lub aluminiowe. Każdy z nich ma swoje zalety i sprawdzi się w różnych typach budynków – cała sztuka polega na tym, by wybrać odpowiedni do danego z nich.

Profile okienne – PVC  czy drewniane?

Przyjrzyjmy się bliżej tym dwóm rodzajom profili okiennych, gdyż są one najpopularniejsze. Poznajmy ich zalety, ale też wymagania.

Profil okienny PVC – co warto wiedzieć?

Ten rodzaj profili sprawdzi się w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Są one energooszczędne, bezproblemowe w użytkowaniu i utrzymaniu w czystości, solidne i wytrzymałe mimo nawet intensywnej eksploatacji. Poza tym profile okienne PVC nie wypaczają się, bo nie chłoną wilgoci – to częsty problem m.in. profili wyprodukowanych z drewna.

Profile okienne PVC mają wiele zalet – to również dobre parametry termoizolacyjne i akustyczne oraz odporność na zmienne warunki pogodowe. Duży wybór pozwala też stworzyć oryginalne czy stylowe wnętrze – występują w różnych kolorach i pozwalają na nieograniczone możliwości aranżacji. Okna w systemie PVC są liderem w zakresie efektywności energetycznej, co pozwala obniżyć koszty energii.

Profile okienne drewniane – estetyczne, ale wymagające

Popularnością cieszy się również profil okienny wykonany z litego drewna – wśród zalet takich produktów można wymienić dużą wytrzymałość, estetykę, solidność. Wiele osób zwraca uwagę na ich elegancję, która stanowi jedną z najważniejszych zalet. Mimo to jest to jednak materiał naturalny, a co za tym idzie – dość wymagający. Drewno potrzebuje odpowiedniej i regularnie wykonywanej impregnacji i zabiegów pielęgnacyjnych i konserwujących, aby nie straciło swoich walorów. Jeśli jednak będziemy o tym pamiętać, będzie ono miało stosunkowo wysoką wytrzymałość. Okna drewniane mają też tę zaletę, że można je łatwo przemalować, jeśli poczujemy potrzebę zmiany aranżacji wnętrza. Profile okienne drewniane będą pasowały do różnych wnętrz – zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych czy klasycznych. Poza tym wizualnie ocieplają pomieszczenie, sprawiają, że staje się ono przytulne, co z kolei wpływa też na nastrój mieszkańców – jest to ich ogromna zaleta, dla wielu priorytetowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here