Program do projektowania wnętrz - jaki powinien być ideał?

Program służący do projektowania wnętrz musi spełniać kilka warunków, aby był wygodnym i przyjaznym narzędziem wspomagającym nas w codziennej pracy. Poniżej zebraliśmy najważniejsze parametry, na jakie warto zwrócić uwagę przy okazji zakupu.

  1. Intuicyjny i łatwy do nauki
  2. Prosty w obsłudze na co dzień
  3. Współpracujący z popularnymi rozszerzeniami plików
  4. Ekonomiczny i z przyjazną licencją

Intuicyjny i łatwy do nauki

Program do projektowania wnętrz 3D to zwykle tzw. „kobyła”, łącząca w sobie wiele niezbędnych funkcji, które mają ułatwić nam pracę. I o ile faktycznie tak się dzieje, gdy już dobrze znamy wybrane oprogramowanie, początki i nauka takiego systemu bywają więcej niż trudne. Z tego względu warto zwrócić uwagę – jeżeli chcemy zakupić zupełnie nowy system, którego nie znamy – jak wygląda baza wiedzy dostępna dla wybranego przez nas rozwiązania, a także jak intuicyjny jest sam program. Im lepiej przemyślany software wybierzemy, tym lepiej dla nas i naszych klientów.

Prosty w obsłudze na co dzień

Wybrany program do architektury musi być także przyjazny w codziennym użytkowaniu. Nie powinien zanadto obciążać naszego komputera ani zacinać się przy pracy na większych plikach. Z tego powodu warto w miarę możliwości sprawdzić wersję demo, a także poszukać opinii osób, które już z danego rozwiązania korzystają. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko zakupienia niezbyt dobrej jakości oprogramowania, które będzie nam bardziej przeszkadzać niż pomagać. Więcej na temat tego, jak ważna jest optymalizacja, dowiesz się pod adresem https://www.archline-polska.pl/.

Współpracujący z popularnymi rozszerzeniami plików

Program BIM dla architektów nie powinien stanowić odrębnego, zamkniętego środowiska. Jeżeli nie jesteśmy w stanie odczytywać plików w popularnych rozszerzeniach, może być nam trudno współpracować z większymi klientami, którzy np. mają inne zaplecze systemowe, niż my. Dlatego wybierając oprogramowanie należy bezwzględnie zwrócić na to uwagę, aby później się nie rozczarować.

Ekonomiczny i z przyjazną licencją

Ponieważ jest to narzędzie do pracy, powinno pozwolić nam na „spłacenie” jego kosztu w ramach wykonywanej przez nas działalności. Z tego względu o wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są te programy do aranżacji wnętrz, dla których możemy kupić licencję wieczystą. Dzięki temu płacimy raz i nie musimy martwić się o żaden abonament czy wyłączenie się usługi w najmniej odpowiednim momencie. Dostajemy także przemyślane aktualizacje, zamiast tych wykonywanych przez developera na akord, w ramach miesięcznej opłaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here