Głównym zadaniem rolet wewnętrznych jest powstrzymywanie promieni słonecznych, nadmiernie przedostających się do mieszkania. Dzięki nim, w pomieszczeniu jest ciemniej i chłodniej. Szczególnie duże znaczenie ma to w czasie upalnych dni. Sprawdzą się również podczas drzemki ucinanej w czasie słonecznego dnia, a nawet w nocy, chroniąc przed nadmiernym oświetleniem ulicznym. Dodatkowo, mogą stać się ozdobą i prezentować się równie atrakcyjnie, jak firanki.

Jak dopasować rolety do pomieszczenia?

Przed zakupem warto zastanowić się, jaką funkcję ma spełniać roleta? Czy ma być przede wszystkim elementem dekoracyjnym, czy ważniejsze są jej praktyczne względy użytkowe? Oczywiście, najlepiej jeśli wybrany przez nas produkt łączy ze sobą obie te funkcje. Wiele ciekawych wzorów rolet proponuje domondo- można znaleźć tam również żaluzje, zasłony i karnisze oraz rolety zewnętrzne, czy markizy. Wszystkie oferowane przez nich produkty dostępne są pod linkiem: https://www.domondo.pl/ .

Wracając jednak do rolet wewnętrznych, podczas wyboru warto pomyśleć o tym, jaki stopień zaciemnienia chcemy uzyskać, po zamontowaniu ich w naszym wnętrzu. Większość rolet nie zapewnia całkowitej ciemności, a jedynie przyciemnienie. Ważny jest również kolor materiału, z którego zostały wykonane- im jest on jaśniejszy, tym prawdopodobnie mniejszy stopień zaciemnienia uzyskamy. Nie ma on natomiast wpływu na ochronę przed promieniami słonecznymi i zbyt wysoką temperaturą.

Zastanawiając się nad wyborem koloru, warto wybrać odcień i wzór, który będzie współgrał z naszym wnętrzem. Rolety mogą mieć zbliżona kolorystykę do pomieszczenia, w którym się znajdują, albo pełnić funkcję kontrastowego, ożywiającego pokój dodatku. Ważne, aby kolory znajdujące się we wnętrzu pasowały do siebie i dawały efekt harmonii. Wtedy nasze rolety będą wyglądały estetycznie i staną się elementem dekoracyjnym pomieszczenia.

Kolejnym ważnym aspektem jest funkcjonalność wybranego przez nas produktu. Mam tu na myśli najodpowiedniejszy dla nas sposób montażu- bezpośrednio na skrzydle okna, czy na suficie lub na ramie okiennej- przy czym pierwsze rozwiązanie idealnie sprawdzi się w przypadku często otwieranych okien. Warto zwrócić uwagę również na sposób czyszczenia, aby utrzymanie rolet w dobrym stanie nie okazało się dla nas przykrym i żmudnym obowiązkiem.

Rolety, które można stosować bez względu na porę dnia

W ostatnim czasie, coraz większą popularnością cieszą się tzw. rolety dzień i noc. Posiadają one charakterystyczna budowę, składającą się z naprzemiennie występujących jasnych (przezroczystych) i ciemnych pasów materiału. Dzięki temu możliwa jest regulacja stopnia zaciemnienia wnętrza. Można całkowicie je zasłonić, pozwolić na przedostawanie się do pomieszczenia ograniczonej ilości promieni słonecznych lub zupełnie odsłonić. Opcja częściowego zaciemnienia doskonale sprawdza się w ciągu dnia, nie powodując półmroku, a jednocześnie chroniąc przed nadmiernym nasłonecznieniem. Jest ona również niezwykle estetyczna, a okna wyposażone w tego typu roletę, wyglądają świetnie i nie trzeba ich uzupełniać firankami.

Na rynku można znaleźć wiele wzorów i kolorów podobnych produktów. Bardzo szeroki wybór rolet dzień i noc proponuje https://www.domondo.pl/rolety/rolety-dzien-i-noc/. Wszystkie wybrane tam modele, można dopasować do indywidualnych potrzeb- wybrać rozmiar odpowiedni do naszego okna, kolor tkaniny, systemu mocowania i łańcuszka oraz stronę sterowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here