Nie trzeba nikogo przekonywać, że ruch to zdrowie. Warto więc zadbać o to, aby dzieci miały jak najwięcej zajęć połączonych z aktywnością fizyczną. Jeżeli tylko mamy możliwość, to powinniśmy zadbać o odpowiednie wyposażenie przydomowego placu zabaw lub przestrzeni w ogrodzie – organizując bezpieczną i bajkową strefę do zabawy dla dzieci.

Co znaczy „odpowiednie” wyposażenie?

  1. Dobrze zastanówmy się jaką powierzchnię możemy zagospodarować na zorganizowanie miejsca do zabawy. Zbyt duże zabawki – najzwyczajniej nie zmieszczą się lub ich użytkowanie będzie utrudnione. Szczególną uwagę zwróćmy tutaj przy podejmowaniu decyzji o wstawieniu huśtawki. Ta bowiem w stanie spoczynku zajmuje dość mało miejsca, ale aby bezpiecznie z niej korzystać trzeba zachować rozsądne – zalecane odległości od innych elementów oraz stref, w których mogą znajdować się inne, bawiące się w tym samym czasie dzieci.
  2. Upewnijmy się, że nasz wybór jest odpowiedni dla wieku, wzrostu i wagi naszych pociech. Warto również pamiętać o indywidualnym podejściu do zainteresowań dziecka (rodzaje ulubionych aktywności, np.: wspinaczka, gra w kosza, golf, kręgle | aspekt wizualny, np.: zjeżdżalnie lub trampoliny z ulubionym motywem z bajki lub filmu).
  3. Przemyślmy które z zabawek należy sezonowo chować (demontować) i czy również na to znajdziemy miejsce. Problemu nie ma z asortymentem, który jest odporny lub ma podwyższoną ochronę przed działaniami atmosferycznymi.
  4. Zabawki ogrodowe starajmy się rozmieszczać w taki sposób, aby dzieci miały jak największą swobodę przy korzystaniu z nich (tutaj znowu przykład huśtawki – usytuowana zbyt blisko innych zabawek ogrodowych, spowoduje, że przy większej ilości bawiących się dzieci, nie będzie możliwości korzystania np. ze sprężynowca). Mowa tutaj bardziej o asortymencie, który należy trwale umocować do podłoża, np. sprężynowce lub jego waga nie pozwoli na swobodne przemieszczanie (baseny ogrodowe).

To podstawowe punkty, które pomogą podjąć właściwą decyzję. Nigdy jednak nie zapominajmy o najważniejszym! – bezpieczeństwie.

Te mniejsze zabawki, takie jak wiaderka, piłki, etc – oczywiście nie wymagają aż takiego planowania

Poniżej przygotowaliśmy zestawienie zabawek przeznaczonych do ogrodu i przydomowego placu zabaw –  z podziałem na kategorie:

Ogrodowe place zabaw

https://brykacze.pl/ogrodowe-place-zabaw-49

Domki do ogrodu

https://brykacze.pl/domki-do-ogrodu-50

Huśtawki do ogrodu

https://brykacze.pl/hustawki-do-ogrodu-51

Zjeżdżalnie do ogrodu

https://brykacze.pl/zjezdzalnie-do-ogrodu-52

Piaskownice do ogrodu

https://brykacze.pl/piaskownice-do-ogrodu-53

Meble ogrodowe dla dzieci

https://brykacze.pl/meble-ogrodowe-dla-dzieci-54

Trampoliny

https://brykacze.pl/trampoliny-55

Piłki

https://brykacze.pl/pilki-56

Gry i zabawy do ogrodu

https://brykacze.pl/gry-i-zabawy-do-ogrodu-57

Pozostałe zabawki ogrodowe

https://brykacze.pl/pozostale-zabawki-ogrodowe-58

Taczki i wózki dla dzieci

https://brykacze.pl/taczki-i-wozki-dla-dzieci-125

Sprężynowce dla dzieci

https://brykacze.pl/sprezynowce-dla-dzieci-128

WSZYSTKIE ZABAWKI OGRODOWE

https://brykacze.pl/zabawki-ogrodowe-14

Zapraszamy i życzymy udanej zabawy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here