Rolety zewnętrzne - moda, funkcjonalność czy konieczność?

Rolety zewnętrzne od lat można zobaczyć nie tylko w domach, ale coraz częściej również w blokach. Panuje przekonanie,że rolety zewnętrzne stają się niezbędnym wyposażeniem każdego domu.  Budując dom praktycznie zawsze wpisujemy je w kosztorys. Stają się one również standardem w nowym budownictwie bloków, gdzie w mieszkaniach, które znajdują się na parterze, prawie zawsze można je znaleźć.

Rolety zewnętrzne to przede wszystkim funkcjonalność. Ich główną cechą jest to, iż są antywłamaniowe. Dają nam poczucie bezpieczeństwa. W upalne lata chronią nas przed słońcem, a zimą przed uciekającym z wnętrza ciepłem, zimnem oraz wiatrem. Rolety zewnętrzne zwiększają również izolację akustyczną, obniżając dzięki temu poziom hałasu w całym domu.  Niektóre rolety zewnętrzne doskonale uzupełniają cały design domu.

Częstotliwość występowania rolet zewnętrznych nasuwa pytanie, czy są one modne, konieczne, a może tylko funkcjonalne? Opinii jest bardzo wiele. Jednak z naszej perspektywy za montowaniem rolet zewnętrznych przemawia funkcjonalność, a niekiedy nawet konieczność. Moda odgrywa w tym procesie małą rolę. Jeżeli mieszkasz na skraju lasu, w miejscu, gdzie dookoła nie ma zbyt wielu sąsiadów, a Twój dom jest osamotniony, wówczas rolety zewnętrzne wydają się być koniecznością. Montuje się je głównie ze względu na bezpieczeństwo i strach przed ewentualnymi włamywaczami. Wyjeżdżając na wakacje lub na wyjazd służbowy, nie trzeba tak bardzo martwić się o to, czy po naszym powrocie dom będzie cały. Funkcjonalność rolet zewnętrznych zaczyna się wtedy, gdy mieszkamy na dużym osiedlu, a blok z sąsiadami znajduje się w bliskiej odległości  naszych okien. Jeżeli chcemy mieć trochę prywatności, możemy zaciągnąć rolety i cieszyć się nią. Kiedy w naszym życiu pojawiają się dzieci, wówczas rolety zewnętrzne idealnie sprawdzają się podczas ich usypiania. Zaciągamy je i oprócz tłumienia hałasów z zewnątrz, zapewniają one również możliwość ograniczenia światła, które wpada do pokoju dziecięcego lub całkowitą ciemność.

Rolety zewnętrzne są funkcjonalne również podczas upalnego lata lub mroźnej zimy, a także wtedy, gdy występują nieprzyjemne warunki atmosferyczne. Ochraniają nasze pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz mrozem,a także zapobiegają “uciekaniu ciepła” z domu, powodując oszczędność w naszym budżecie.

Czy moda ma wpływ na zakup rolet zewnętrznych? Z pewnością może wywoływać pewne bodźce, które wpływają na chęć posiadania i w konsekwencji na zakup produktu. Jednak jesteśmy pewni,że za zakupem rolet najpierw przemawia konieczność oraz funkcjonalność, a na końcu dopiero moda. Niektórzy dopasowują rolety zewnętrzne do designu swoich domów czy mieszkań. Jednak decydując się na rolety drewniane, musimy mieć świadomość,że nie będą pełniły one funkcji antywłamaniowej, a jedynie będą wyglądać pięknie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here