Każdy z nas niezależnie od tego, czy mieszka sam, czy z partnerem, czy może ma już trochę większą rodzinę, marzy o przestrzeni relaksu. W każdym domu, a nawet najmniejszym mieszkaniu taka przestrzeń po prostu powinna się znaleźć. Taka, w której można się położyć i po prostu nic nie robić. Słodkie leniuchowanie też potrzebuje swojej przestrzeni. 

Po pierwsze układ

To ten element od którego zawsze powinniśmy zaczynać. Warto zaplanować sobie przestrzeń tak (jeśli nie korzystacie z pomocy architekta, który Wam wszystko poustawia), aby była to przestrzeń, w której budujemy poczucie wspólnoty. Wszyscy jesteśmy razem, widzimy się, możemy ze sobą swobodnie rozmawiać. Możemy się wygodnie położyć na kanapie, ale jeśli chcemy skonsumować jakąś małą przekąskę w trakcie takiego leniuchowania, to też będzie do tego odpowiednia przestrzeń.

Po drugie oświetlenie

Gotowe zestawy oświetleniowe i inne akcesoria meblowe otwierają przez nami (lub stolarzami, którzy wykonują dla nas meble) szereg możliwości. Warto się zastanowić, czy nasz salon będzie wyłącznie miejscem relaksu, czy być może dla kogoś z rodziny będzie to też miejsce pracy. W tym drugim przypadku nie można bowiem zdecydować się wyłącznie na ciepłe, przyciemnione światło, które tworzy cudowny klimat, ale pracować się przy nim po prostu nie da.

Po trzecie telewizor

Nie ma co ukrywać, że dla całkiem sporej grupy to właśnie telewizor stanowi centrum salonu czy też przestrzeni relaksu. Ale tutaj znów: warto się zastanowić nad jego umiejscowieniem. Może nie musi on zajmować nam samego środka pokoju, można go natomiast na przykład zamontować do ściany. Tego typu rozwiązania są szczególnie cenne w przypadku małych mieszkań, gdzie liczy się na prawdę każdy centymetr kwadratowy powierzchni. Obecnie na przykład akcesoria meblowe GTV oferują szereg rozwiązań, które pozwalają tak montować meble i towarzyszące im sprzęty, aby ograniczać zajmowane przez nie miejsce.

Dla miłośników książek

Też mamy rozwiązanie. Jeśli wasza biblioteczka nie liczy się w tysiącach egzemplarzy, może warto zrezygnować z obszernego regału, który po raz kolejny ogranicza przestrzeń, a zamiast niego zdecydować się na półki montowane wyżej, wprost do ściany. Dzisiejsze wsporniki do półek gwarantują, że na takiej półce można ustawić nawet kilkanaście solidnych tomów, które przy okazji stanowią atrakcyjny element aranżacji przestrzennej i po które w każdej chwili można sięgnąć.

Jak do wszystkiego kluczem jest wyobraźnia, wasza i stolarza, którzy przygotuje meble do takiego salonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here