Schody zewnętrzne z granitu

Schody zewnętrzne pełnią ważną funkcję w budynku. Mogą prowadzić do drzwi wejściowych, na teras czy do innych, wyżej położonych miejsc na terenie posesji. Stanowią nie tylko praktyczne uzupełnienie przestrzeni, lecz także nadają jej dodatkowych walorów wizualnych oraz podnoszą jej estetykę. W związku z tym, coraz więcej osób decyduje się na wykonanie znajdujących się na zewnątrz schodów z bardziej prestiżowych materiałów, wśród których prym wiedzie jeden z najpopularniejszych kamieni naturalnych – granit.

Czym charakteryzują się schody granitowe zewnętrzne? Właściwości użytkowe kamienia naturalnego

Wykonane z granitu schody zewnętrzne nie tylko pięknie się prezentują, lecz także wykazują szereg praktycznych właściwości użytkowych. Do produkcji kamiennych okładzin zewnętrznych stosowana jest specjalna odmiana granitu – tzw. granit płomieniowany. To kamień naturalny poddany specjalnej obróbce termicznej, w wyniku której jego powierzchnia staje się bardziej chropowata. Dzięki temu schody zewnętrzne granitowe zyskują pożądane właściwości antypoślizgowe i stają się bezpieczne w codziennym użytkowaniu.

Antypoślizgowość to jednak nie jedyna korzyść, jaką uzyskujemy, decydując się na wykorzystanie granitu w przypadku schodów zewnętrznych. Kamień ten doskonale nadaje się do tego celu także ze względu na swoją wysoką wytrzymałość. Jest to surowiec odporny na zginanie, rozprężenia konstrukcyjne oraz termiczne. Wykonana na jego bazie okładzina zewnętrzna nie jest podatna na negatywne oddziaływanie czynników atmosferycznych takich, jak m. in. zmienne temperatury, wysokie natężenie promieniowania słonecznego, opady deszczu i śniegu czy działanie mrozu.

Jakby tego było mało, schody granitowe zewnętrzne nie ulegają uszkodzeniu także pod wpływem dużego, punktowego nacisku. Sam granit jest przy tym kamieniem o niskiej nasiąkliwości, przez co nie straszne mu są intensywne opady deszczu i śniegu ani zalegająca na powierzchni schodów woda i wilgoć. To także materiał o wysokiej odporności na ścieranie – z tego względu dobrze sprawdza się w miejscach, w których panuje wysokie natężenie ruchu.

Dlaczego warto wybrać schody z granitu? Właściwości wizualne kamienia

Oprócz tego wszystkiego, nie ulega wątpliwości, że tym, co najbardziej skłania do wyboru granitu na schody, jest jego niezwykle estetyczny, klasyczny i ponadczasowy wygląd. Schody zewnętrzne granitowe prezentują się niezwykle pięknie, idealnie wpisując się w estetykę współczesnych przestrzeni prywatnych i publicznych. Granit jest uznawany za jeden z najbardziej szlachetnych kamieni naturalnych – jego umieszczenie na posesji dodatkowo podkreśla jej estetykę oraz nadaje walorów dekoracyjnych.

Jest to kamień naturalny, który występuje w szerokiej palecie kolorystycznej, co z kolei pozwala na dostosowanie jego estetyki do osobistych potrzeb każdego użytkownika oraz estetyki jego otoczenia. Oprócz tego, granit posiada charakterystyczną ziarninową strukturę w kontrastowych barwach, która nadaje mu walorów dekoracyjnych oraz podkreśla unikalny charakter tego materiału. W związku z tym, schody granitowe zewnętrzne są najczęściej spotykane w miejscach, w których inwestorom szczególnie zależy na eleganckiej estetyce powierzchni, jej trwałości oraz wysokim bezpieczeństwie użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here