Czy w dzisiejszym zabieganym świecie można zwolnić tempo, wziąć oddech i skupić się na własnych potrzebach? Czy można nie chcieć gromadzić kolejnych przedmiotów? Czy można mieć czas na odpoczynek i zaplanowane lenistwo? Można!

Takim ideom hołduje filozofia slow life, której jednym z głównych nurtów jest slow design. Dowiedz się, co łączy świadome życie i styl skandynawski oraz jakie znaczenie w tym wszystkim odgrywa… wygodna sofa.

Czym jest filozofia slow life

Filozofia slow life to pochwała życia we własnym tempie – bez konieczności podporządkowywania się opiniom innych, bez nerwowego wyczekiwania na powiadomienia z mediów społecznościowych, bez kompulsywnego nabywania kolejnych przedmiotów. To życie w zgodzie z własnymi przekonaniami i wartościami.

Filozofii tej przyświeca też zasada: im mniej kupujesz, tym mniej wydajesz, a co za tym idzie – tym mniej musisz pracować i więcej czasu możesz przeznaczyć dla bliskich, na odpoczynek i doświadczanie życia.

Slow life może kojarzyć się też z minimalizmem w ubiorze i świadomym podejmowaniem decyzji konsumenckich (slow fashion), racjonalnymi decyzjami żywieniowymi i nieuleganiu zachciankom (slow food), a także otaczaniem się meblami i innymi elementami wyposażenia, które są nam potrzebne i które pasują do naszego stylu życia (slow design). I tu właśnie pojawia się pojęcie stylu skandynawskiego.

Jaki związek filozofia slow life ma ze stylem skandynawskim

We wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim próżno szukać nadmiaru przedmiotów, przytłaczających kolorów, mnóstwa bibelotów czy niewygodnych, niefunkcjonalnych mebli. Styl skandynawski kojarzy się z czystością, przestronnością i jasnością.

Ściany pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim zwykle pomalowane są na biało (lub inne jasne kolory) – ma to za zadanie rozświetlać wnętrza i wywoływać poczucie harmonii. Ponieważ wnętrza skandynawskie często są inspirowane naturą, charakterystycznym elementem wystroju jest drewno – naturalne, jasnobrązowe czy też pomalowane na biało. Może być położone na podłodze, parapetach, a nawet ścianach. Dodatki utrzymane są w neutralnych kolorach ziemi, czasem także odcieniach czerni. Meble skandynawskie są proste i funkcjonalne.

Wszystko to nie oznacza jednak, że takie wnętrza zawsze są chłodne i nieprzytulne. Wręcz przeciwnie – za sprawą miękkich poduszek i ciepłych koców ułożonych na niesamowicie wygodnych sofach czy łóżkach, salony, sypialnie czy pokoje dziecięce gwarantują głęboki odpoczynek i poczucie spokoju. W związku z tym miejsce do wypoczynku z wygodną sofą ma w stylu skandynawskim i filozofii slow life ogromne znaczenie.

Jakie znaczenie ma miejsce do wypoczynku i sofa w stylu skandynawskim

Według filozofii slow life miejsce do wypoczynku powinno umożliwiać odcięcie się od bodźców zewnętrznych, wyciszenie i osiągnięcie relaksu. To tu można w spokoju oddać się ulubionym czynnościom – czytaniu książek czy rozmowom z bliskimi. Doskonale nadają się do tego sofy w stylu skandynawskim. Dlaczego?

Sofy w stylu skandynawskim są niesłychanie wygodne, zapewniają poczucie głębokiego odprężenia, a z uwagi na spore rozmiary dają możliwość spędzania czasu z bliskimi osobami. Sofy skandynawskie łączą w sobie wygodę, prostotę, elegancję i funkcjonalność. Ich formy są niezobowiązujące, nie przytłaczają, a jednocześnie stanowią ciekawy element aranżacyjny. Stylistycznie są połączeniem stylu klasycznego, nowoczesnego i minimalistycznego.

Sofy w stylu skandynawskim stanowią doskonałe miejsce do wypoczynku – tak istotnego w filozofii slow life. Jeżeli poszukujesz mebli wysokiej jakości które idealnie będą się komponować do twojego wystroju w stylu skandynawskim koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu meblowego Miloo Home na stronie https://www.miloohome.pl/meble-do-wnetrz.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here