fotolia.com, 108670184 | Autor: 3DarcaStudio

Kanapa to jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. Powinna być wyjątkowo wygodna, trwała i dopasowana do reszty wyposażenia. Nie bez znaczenia jest również wielkość pokoju, w którym chcemy ją umieścić. Idealna sofa będzie dobrana stosownie do posiadanego metrażu. W innym przypadku możemy uzyskać efekt przytłoczenia. Oto kilka wskazówek, które ułatwią zakup odpowiedniego siedziska.

W małych salonikach zdecydowanie częściej spotkamy zwyczajne sofy. Nieduże kanapy stanowią minimalistyczne i bardzo bezpieczne rozwiązanie. Nie będą dominować w pomieszczeniu i zajmą o wiele mniej miejsca niż narożnik. Najbardziej praktyczna opcja to model rozkładany, z możliwością spania. Pozwoli nie tylko na wygodne ułożenie się do popołudniowej drzemki, ale będzie też pełnić funkcję dodatkowego miejsca do przenocowania gości. Mimo to jednym z najchętniej wybieranych rodzajów kanapy, są sofy narożne. Nic dziwnego – pozwalają na swobodne rozłożenie się i przyjęcie wygodnej pozycji półleżącej. Doskonale sprawdzają się również w trakcie towarzyskich spotkań, zapewniając dodatkowe miejsca do siedzenia.

Jak widać, wybór sofy do salonu jest uzależniony przede wszystkim od wymiarów pokoju. Nie ma wątpliwości, że w bardzo małych pomieszczeniach znacznie lepiej sprawdzają się niewielkie modele dwuosobowe lub małe sofy z funkcją spania. Jeżeli mamy do czynienia z kawalerką i miejsca jest wyjątkowo mało, w ofercie producentów znajdziemy również praktyczne sofy jednoosobowe, przypominające swoją formą nieco większy fotel. Jednak, gdy w swoim salonie mamy więcej przestrzeni, warto postawić na kanapę narożną, wyposażoną w przynajmniej jeden szezlong. Takie modele są dostępne w minimalistycznych wersjach, dostosowanych do mniejszej liczby osób. W sklepach znajdziemy także bardzo duże, rodzinne, rozkładane narożniki z wyjątkowo wygodnymi, długimi szezlongami. Kanapa narożna to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również bardzo modne i świetnie pasujące do wnętrz w stylu nowoczesnym.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Poza rozmiarem pomieszczenia, równie ważne są funkcje, które będzie spełniać nasza sofa. Przed dokonaniem zakupu przyjrzymy się swoim potrzebom, oczekiwaniom i nawykom. Jeżeli lubimy popołudniowe drzemanie na kanapie lub często przyjmujemy gości, lepiej zdecydować się na model z funkcją spania. W sytuacji, gdy nasi goście prawie nigdy nie zostają na noc, a my sami wolimy leżeć w sypialni, estetycznie wykonana, zwykła sofa będzie praktyczniejszym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej sprawdza się też w małych wnętrzach, w których każdy fragment wolnej przestrzeni jest „na wagę złota”. Będzie także pięknym uzupełnieniem aranżacji w stylu klasycznym i rustykalnym.

Narożniki to bardziej uniwersalna i nowoczesna opcja. Zapewniają większą liczbę miejsc siedzących i prawie zawsze posiadają funkcję spania. Pozwalają na siedzenie zarówno w wyprostowanej pozycji, jak i półleżącej. Ich funkcjonalność pokochało wielu użytkowników, którzy cenią sobie ergonomię, praktyczność i wygodę. Dlatego, gdy mamy średni lub duży metraż do zagospodarowania, warto wybrać modną i funkcjonalną kanapę narożną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here