Każdego dnia korzystamy z klimatyzacji nie tylko w domu, miejscu pracy, czy też środkach transportu. Miejsca, w których codziennie przebywasz, dzięki posiadaniu dostępu do klimatyzacji, stają się przyjemniejsze i bardziej funkcjonalne. Częste badania wskazują wiele negatywnych cech klimatyzacji. Zazwyczaj, większość z nas ignoruje te przestrogi – do momentu pierwszych problemów z oczami lub gardłem. Naukowcy oraz lekarze stale zalecają rozsądne i przemyślane korzystanie z klimatyzacji. Na rynku klimatyzatorów znajdziemy rekuperatory markowych firm, znanych na całym świecie. Nie wszystkie jednak działają tak samo.

 Jaki rekuperator będzie najlepszy?

Przy przeglądaniu ofert klimatyzacyjnych na szczególną uwagę zasługuje klimatyzacja Hitachi. Jest ona niezwykle wszechstronnym rozwiązaniem technicznym. Charakteryzuje się dużą wydajnością chłodniczą, a zarazem umiejętnością optymalnego zaoszczędzania energii elektrycznej. Należy do tej gamy nowoczesnych klimatyzatorów, które mogą skutecznie przysłużyć się eliminowaniu dolegliwości związanych z chorobami dróg oddechowych, a także alergiami. Dzięki klimatyzacji Hitachi wytwarza się ochrona, której  rozwiązania techniczne uniemożliwiają rozprzestrzenianie się alergenów w pomieszczeniu pobranych ze środowiska zewnętrznego.

Idealny rekuperator powinien posiadać zespoły biofiltrów. Montuje się je wewnątrz całej konstrukcji. Eliminują roztocza, kurz, a także zwierzęcą sierść. Nowoczesne rozwiązania klimatyzacyjne pozwalają na pozbycie się nawet 90% zanieczyszczeń z powietrza, którym oddychamy. Jeszcze kilka lat temu taki poziom oczyszczania powietrza nie był osiągalny. Filtry plazmowe w klimatyzatorach to kolejne rozwiązanie techniczne, udoskonalane na przestrzeni lat. Są one w praktyce nawet kilkukrotnie wydajniejsze od filtrów tradycyjnych – jeśli chodzi o tempo i intensywność pracy.

Klimatyzacja Hitachi ułatwiająca codzienność

Dzięki regularnemu osuszaniu powietrza, praca rekuperatora pomaga  osobom borykającym się z alergiami, np. w okresie pylenia. Zbyt intensywne użytkowanie klimatyzacji może mieć negatywne skutki dla ludzkiego zdrowia. Zbyt mokre powietrze może doprowadzić do tego, że w urządzeniu zadomowi się pleśń oraz grzyb. Astmatycy oraz alergicy mogą odczuć negatywny wpływ tych czynników. Filtry obecne w klimatyzacjach należy regularnie poddawać czyszczeniu. Ważne są także terminowe przeglądy techniczne. Dokonują ich fachowi konserwatorzy. Obcując z klimatyzacją w postaci dawnych modeli urządzeń – nie zaszkodzi od czasu do czasu zastosować letniej wody z dodatkiem mydła do czyszczenia wewnętrznych filtrów oraz obudowy zewnętrznej. Regularne czyszczenie, konserwacja oraz przeglądy klimatyzacji uniemożliwią rozprzestrzenianie się grzybów i bakterii w powietrzu.

Bezpieczny rekuperator i ochrona zdrowia

Jeśli w Twoim domu lub pracy stoi klimatyzacja Hitachi lub inne urządzenie klimatyzacyjne – to stosuj je z rozwagą. Powietrze z klimatyzacji jest bardzo osuszone, co w konsekwencji może doprowadzić do problemów ze spojówkami. Nie należy przesadzać z intensywnością oraz częstotliwością użytkowania rekuperatora, ponieważ w konsekwencji może doprowadzić to do schorzenia „zespołu suchego oka”. Skutkiem tego schorzenia jest długotrwałe leczenie okulistyczne, niosące także ze sobą spore koszty. Za niski stopień wilgotności  powietrza może pogorszyć także stan naszej skóry. Jeśli przebywasz w pomieszczeniu, w którym znajduje się pracujący rekuperator i zauważasz u siebie niższą sprężystość skóry oraz utratę ładnego wyglądu to zapobiegawczo powinieneś zacząć: pić większe ilości wody, nosić lżejsze i bardziej przewiewne ubrania. Warto zwrócić także uwagę na regularne przyjmowanie witamin.

Poznaj wydajne klimatyzacje Hitachi na stronie: http://klimatyzacjahitachi.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here