Śpij zdrowo

0
3041

Naturalne produkty stają się coraz modniejsze. Klienci dokonują świadomych zakupów. Zwracają uwagę na skład i pochodzenie produktów. Do producentów naturalnej żywności i ubrań dołączyli wytwórcy kołder i poduszek. Gwarantują nam nie tylko naturalny, ale przede wszystkim spokojny i regenerujący sen.

Kołdra naturalna

Kołdry naturalne to produkty, które wykonane są z materiałów pochodzenia naturalnego: jedwabiu, bawełny i wełny. Wypełnienie kołdry również nie jest syntetyczne, tylko organiczne. Na rynku dostępne są kołdry z następującymi wypełnieniami: puch, pierze oraz wełna.

Kołdry puchowe

Puch gęsi lub kaczy to wsad kołder puchowych. Zaletą tego rodzaju produktów jest to, że pozwalają skórze oddychać, ale jednocześnie chronią przed zimnem. Kołdry puchowe nie są odpowiednie dla alergików ze względu na gromadzenie się kurzu oraz roztoczy. Z drugiej strony można spać pod nimi przez cały rok.

Kołdry pierzaste

Świetnie sprawdzą się podczas upałów, ale chronią również przed zimnem. Dobrze odprowadzają wilgoć i pozwalają skórze oddychać. Nie nadają się dla alergików, a ich pranie może być problematyczne. Kołdra pierzasta jest przyjemna w dotyku i na długo zachowuje swój kształt.

Kołdry wełniane

Ostatnio coraz popularniejsze staje się wykorzystanie jako wsadu do tego rodzaju kołder wełny z alpak. Do produkcji kołder wełnianych wykorzystywana jest także wełna z wielbłąda i merynosa australijskiego. Kołdry wełnianej można używać zarówno w okresie jesienno-zimowym, jak i wiosenno-letnim. Zimą i jesienią kołdra ogrzewa, natomiast latem pozwala skórze oddychać i odprowadza wilgoć. Miękkość oraz odporność na odkształcenia to także zalety kołder wełnianych. Wełna może powodować uczulenia, dlatego alergicy powinni zachować ostrożność przy zakupie tego rodzaju kołdry.

Jedwab czy bawełna?

Jedwab to jeden z najbardziej luksusowych materiałów. Charakteryzuje go połyskujący wygląd. Jedwab nie uczula. Na rynku dostępne są kołdry zarówno z poszyciem (zewnętrzną warstwą kołdry) jak też wsadem jedwabnym. Minusem jest to, że kołdry z tego materiału to duży wydatek. Bawełna to z kolei jeden z najbardziej naturalnych, ekologicznych i wytrzymałych materiałów. Kołdra bawełniana jest lekka, przyjemna w dotyku i praktycznie niezniszczalna. Dodatkowo zapewnia ciepło oraz wchłania wilgoć. Bawełna jest także materiałem, który łatwo utrzymać w czystości.

Jaka kołdra jest najlepsza?

Nie ma kołdry idealnej. Jej wybór zależy od indywidualnych preferencji. Kołdry naturalne są przyjazne dla naszego ciała, zapobiegają przegrzaniu i dobrze wpływają na stan skóry, ponieważ pozwalają jej oddychać. Oprócz tego, wyglądają niezwykle estetycznie, a także są miękkie i miłe w dotyku. Dodatkowo są w pełni ekologiczne i gwarantują zdrowy, pozwalający na pełną regenerację sen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here