Sposób na ciepłe mieszkanie

0
2333

W zależności od zastosowanego w mieszkaniu systemu grzewczego użytkownicy mogą zyskać mniejszą lub większą wygodę oraz komfort cieplny. Różnice mogą też dotyczyć rachunków za ogrzewanie. Choć stwierdzenie takie może zaskakiwać, bardzo korzystnie wypada tu ogrzewanie elektryczne. Energooszczędne grzejniki Klima cechują się niskim poborem mocy, działając przy tym bardzo efektywnie i gwarantując możliwość ogrzania pomieszczenia na satysfakcjonującym użytkowników poziomie.

Obok stosunkowo drogich w eksploatacji grzejników elektrycznych wprowadzono na rynek urządzenia hybrydowe o nazwie Klima. Ich zaletą jest znaczne obniżenie poboru prądu w porównaniu do tych pierwszych przy jednoczesnym zachowaniu komfortu cieplnego. To doskonałe rozwiązanie zostało docenione na Międzynarodowych Targach Budownictwa, gdzie nagrodzono grzejniki Klima Złotym Filarem Budownictwa.

Na czym polega fenomen urządzenia?

Warto zwrócić uwagę, że Klima nie są zwykłymi grzejnikami elektrycznymi, ale urządzeniami, które zawierają w sobie dwa niezależne systemy grzewcze. To hybrydy łączące pracę promienników podczerwieni oraz grzejników konwekcyjnych. Takie rozwiązanie zaproponował włoski producent z ponad 80-letnim doświadczeniem w branży.

Hybrydowe urządzenia sprawdzają się doskonale, ponieważ dają możliwość szybkiego ogrzania pomieszczenia i utrzymania temperatury na komfortowym dla użytkowników poziomie przy jednoczesnym stosunkowo niewielkim zużyciu prądu.

Jak działają hybrydy Klima?

Konwekcyjny element grzewczy pozwala na szybkie ogrzanie wnętrza i cechuje się niezwłoczną reakcją na zmianę temperatury otoczenia. Dzięki temu doskonale sprawdza się wtedy, gdy po dłuższej nieobecności wracamy do domu i chcemy odpocząć w ciepłym wnętrzu. Kiedy odpowiednia temperatura zostanie w pomieszczeniu osiągnięta, ogrzewanie konwekcyjne zostaje wyłączone, a działa wyłącznie umieszczony w części czołowej urządzenia promiennik podczerwieni. Powoduje on stałe oddawanie ciepła przy jednoczesnym niskim poborze mocy.

W urządzeniach hybrydowych Klima to właśnie ogrzewanie podczerwienią – jako rozwiązanie energooszczędne – zostało potraktowane priorytetowo. Element konwekcyjny stanowi dla promiennika podczerwieni wspomaganie, które załącza się w przypadku konieczności szybkiego podniesienia temperatury. Dokładne działanie urządzenia zostało opisane na stronie Econovli.pl.

Dodatkowe funkcje urządzenia

Zastosowanie dwóch niezależnych systemów grzewczych i odpowiednie powiązanie ich pracy dało doskonałe efekty. Działaniem urządzenia steruje zaprojektowany specjalnie na jego potrzeby inteligentny termostat. Ogranicza to do minimum konieczność ingerencji użytkownika, którego rola ogranicza się do ustawienia preferowanej temperatury oraz – jeśli ten czuje taką potrzebę – bieżącej kontroli poboru mocy. Warto zwrócić w tym miejscu uwagę, że w urządzeniu wprowadzono rozwiązania, które pozwalają na dodatkowe obniżenie poboru mocy podczas jego pracy. To czujnik otwartego okna oraz czujnik obecności.

Grzejniki hybrydowe Klima mają wiele zalet, które trudno przecenić. Doskonale sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i użytkowanych na cele komercyjne. Obalają też mit, że ogrzewanie elektryczne musi być kosztowne i nieopłacalne. Dziś z powodzeniem konkurują z innymi systemami grzewczymi, oferując możliwość uzyskania komfortu cieplnego we wnętrzu i nie nadwyrężając przy tym domowego budżetu. Ich atuty dostrzegają nie tylko użytkownicy indywidualni, ale także członkowie jury międzynarodowych konkursów i uczestnicy branżowych targów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here