Dzisiaj coraz większa ilość młodych Polaków ma problem z zakupem własnego mieszkania – wysokie ceny lokali, niskie, niestabilne zarobki. To wszystko powoduje, że czujemy się zniechęceni i nieraz decydujemy się pozostać z rodzicami w domu. A może istnieje jednak sposób na to, aby się usamodzielnić i wyjść z domu?

Domy bez działki – innowacyjny pomysł

Otóż dzisiaj można skorzystać z dość oryginalnego rozwiązania, jakim są domy bez działki. Brzmi to dość absurdalnie, jednak stopniowo coraz więcej osób zaczyna się do tego pomysłu przekonywać. O co tutaj chodzi? Otóż mamy mały domek, który jest mniej więcej wielkości większej kawalerki. Jest on tak skonstruowany, że możemy do złożyć w zasadzie wszędzie…

Także nie posiadając działki. Musimy tylko wynająć kawałek ziemi gdzieś i w zasadzie gotowe – nasz mały domek może tam stać. Domy bez działki wykonywane są zazwyczaj z lekkich materiałów, zaś całość jest bardzo dobrze zaizolowana tak, abyśmy mieli jak najmniej problemów z ogrzewaniem.

Zalety domów bez działki

Jednak w zasadzie po co nam taki domek? Otóż jest on przede wszystkim bardzo tani – koszt zakupu tego typu domku waha się w granicach 20 – 40 tysięcy złotych. Oczywiście możemy także znaleźć droższe modele, jednak przecież nie o to nam chodzi.

Jak zatem pomyślimy i wynajmiemy działkę, na niej postawimy taki domek, to w zasadzie jesteśmy uwolnieni od kredytu, spokojnie możemy sobie mieszkać i stopniowo zbierać na większe mieszkanie. Warto jeszcze dodać, że te domki zazwyczaj są mobilne, zatem jeśli zmieniamy miejsce pracy na np. inne miasto, domek może jechać z nami.

Problemy z domami bez działki

Z pewnością wiele osób teraz powie, że jak tu zakładać rodzinę i w ogóle żyć na takiej małej powierzchni. Pomyślmy jednak sami przez chwilę – a na co w zasadzie będzie nas stać? Nawet biorąc kredyt możemy liczyć na co najwyżej dwu – trzy pokojowe mieszkanie. Kredyt oczywiście weźmiemy na wiele, wiele lat. Czy nie lepiej zatem startować na swoim i powoli odkładać?

Niektórzy też na pewno powiedzą, że przecież mieszkanie w takim domu bez działki musi być bardzo niewygodne. Otóż nic bardziej mylnego – takie domy możemy zaopatrzyć we wszystkie wygody typu ogrzewanie, Internet, bieżąca woda itd. Oprócz tego żyjemy sobie spokojnie w otoczeniu natury… Może zatem warto rozważyć taki dom?

Artykuł powstał we współpracy z firmą HOGER

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here