Styl kolonialny

Styl urządzenia danego wnętrza ma znaczenie – to właśnie on wiele mówi na temat właściciela, powoduje odpowiednie wrażenie i będzie wyznacznikiem pewnego gustu estetycznego. To coś, co pozwala człowiekowi wypocząć i poczuć się dobrze. Dlatego styl danego wnętrza najlepiej jest dopasować do siebie, swoich oczekiwań i przeznaczenia danego pomieszczenia – w końcu urządza się nie tylko swoje własne, prywatne domy, ale też gabinety i miejsca użyteczności publicznej. Meble kolonialne są jednymi z tych, które dodadzą stylu i dobrego smaku każdemu wnętrzu. Są pewnym wyznacznikiem jakości i wysokich standardów estetycznych, dlatego warto się nimi zainteresować.

  1. Piękno mebli kolonialnych
  2. Co się liczy w stylu kolonialnym?
  3. Postaw na jakość

Meble kolonialne – egzotyczne piękno

Meble kolonialne jednoznacznie kojarzą się z egzotycznym stylem i pięknem. Wywodzące się rodem z Indii zachwycają bogactwem form, dekoracji i barw. Wykonywane są z egzotycznego drewna i niosą za sobą powiew egzotyki i najwyższej jakości. Meble z palisandru zachwycają swoją formą – proste geometryczne linie są tutaj przełamywane bardzo skomplikowaną dekoracją cokołów czy nawet dodatków z metaplastyki. Stylizowane są też na antyk, bo styl kolonialny to coś więcej niż sztywne reguły i meble doskonale to odzwierciedlają. Bielone, przecierane, stylizowane na stare – zawsze zwracają uwagę i budzą przyjemne, ciepłe i egzotyczne skojarzenia.

Styl kolonialny – czym się charakteryzuje?

Styl kolonialny to coś więcej niż sztywne reguły. To pewna egzotyczna konwencja, która swoje początki bierze w czasach kolonializmu. Z tego powodu styl kolonialny kojarzony jest głównie z terytorium Półwyspu Indyjskiego, czyli terytorium dawnej kolonii indyjskiej. Niektórzy posuwają się krok dalej, dokonując pewnej redefinicji terminu i rozszerzając go na cały świat Orientu, jednak serce tego stylu bije w kolonialnych Indiach. Z tego powodu to swoista mieszanka – dzikiej, nasłonecznionej egzotyki z eleganckim i powściągliwym stylem wiktoriańskim.

Styl i jakość – postaw na najlepsze meble

Biurko kolonialne w gabinecie pozwoli ci nadać wnętrzu specyficznego kolonialnego stylu, który oznacza się bogactwem form i od razu przywodzi na myśl bogactwo i najwyższą jakość. Postaw na meble w stylu kolonialnym, by zaakcentować nie tylko swoje wysokie potrzeby estetyczne, ale też pokaże wszystkim, że stawiasz przede wszystkim na jakość. Wykonane z naturalnego drewna meble są w stanie posłużyć ci przez wiele lat i za każdym razem zachwycać swoją urodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here