Styl rustykalny w kuchni

Osoby preferujące wiejskie klimaty z całą pewnością zainteresują się stylem rustykalnym, który ponownie wkrada się do kuchennych aranżacji. Okazuje się, że wcale nie trzeba wymieniać wszystkich dotychczasowych mebli i przemalowywać wszystkich ścian w celu osiągnięcia satysfakcjonujących efektów. Zwykle wystarczy zainwestować w rustykalne dodatki, które dopełnią całość wystroju w kuchni. Na jakie ozdoby warto więc postawić?

Styl rustykalny – z czym się to je?

Styl rustykalny charakteryzuje się swojskim i ludowym klimatem. Znajdziemy tutaj przede wszystkim drewno oraz pastelowe odcienie. Dominuje tutaj błękit, delikatny róż oraz kolory ziemi. Pożądane są motywy dekoracyjne wykonane z nieskomplikowanych materiałów, a prostata manifestuje się pod postacią gliny, wikliny i ceramiki. Styl rustykalny można śmiało łączyć z nowoczesnymi formami, dzięki czemu wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru.

Meble do kuchni w stylu rustykalnym

W stylu rustykalnym dominują meble wykonane z naturalnego drewna w prostej lub rzeźbionej formie. Jeśli mamy dużo ozdób kuchni, to warto postawić na drewno rzeźbione. Mile widziany jest klasyczny kredens i drewniana skrzynia, które tworzą charakterystyczny klimat rustykalny. Jeśli chodzi o kolory, to odgrywają one tutaj niezwykle ważną rolę. Dominują najróżniejsze odcienie brązu, pastele oraz kolory ziemi, ale nie brakuje także bieli. Wystrzegać się należy jednak koloru śnieżnobiałego. Kolor ścian powinien być dopasowany do mebli oraz dodatków.

A co z dodatkami?

Jako, że akcenty ludowe to w stylu rustykalnym podstawa, to warto stworzyć w kuchni wiejski klimat. Świetnym rozwiązaniem są rękodzieła, które nadają wnętrzu pożądanego charakteru. Poleca są gliniane dzbanki i ceramiczne naczynia, które powinny być dobrze wyeksponowane na półkach. Niezbędne są także kolorowe zasłony, plecione podkładki oraz dywaniki. Oczywiście nie trzeba rezygnować z nowoczesnych rozwiązań, jeśli marzy nam się wprowadzenie stylu rustykalnego do kuchni, gdyż oba style można śmiało połączyć, dzięki czemu w szybki sposób odmienimy wystrój wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here