Styl skandynawski w salonie – skąd ta popularność?

Nie ulega wątpliwości, że styl skandynawski stał się swojego rodzaju fenomenem w dzisiejszych trendach wystroju wnętrz. LaForma krzesło stanowi niezwykle popularny dodatek do wnętrz, stanowiąc bardzo interesujący pomost pomiędzy klasycznymi meblami z drewna a tymi, które wyróżniają się surowym, industrialnym stylem. Ich charakterystyczny urok wynika właśnie z umiaru, a także lekkości, która jest w stylu skandynawskim absolutną podstawą.

Estetyka poprzez umiar – jak zaprojektować zbalansowane wnętrze?

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez amatorskich projektantów jest przesycenie wnętrz. Wcale nie jest powiedziane, że każdy kąt i każda ściana muszą być zapełnione drobiazgami i różnymi ozdobami – ludzie muszą nauczyć się doceniać nieco bardziej surową, prostą estetykę. Rzecz jasna, niekoniecznie mowa tu o minimalizmie! LaForma krzesło to doskonały przykład tego, jak powinien wyglądać nowoczesny mebel, który wpisuje się w panujące trendy, nie rezygnując z naturalności oraz ciepłego, przytulnego charakteru.

Będąc w domu, chcemy w końcu poczuć się jak w domu, a nie zakładzie pracy czy zwykłej, przepełnionej tysiącem drobiazgów dziczy. Projektując salon czy sypialnie, warto szczególny nacisk położyć na przestronność, stawiając na jasne i schludne wnętrza, w których będziemy czuć się swobodnie. Prosty stół, średnich rozmiarów oraz kilka LaForma krzeseł wystarczą, aby komfortowo spożywać posiłki wraz z rodziną – wcale nie trzeba inwestować w potężną, dębową ladę i równie ciężki zestaw krzeseł. Z drugiej strony, zwykły blat i zestaw stołków, na który decydują się niektóre osoby, bardziej przypomina uliczny bar niż przytulną jadalnię, dlatego warto powtórzyć – kluczem jest umiar.

Nowe pomysły i inspiracje – jak zacząć projekt pokoju?

Funkcjonalność, harmonia, przytulność – jest wiele kryteriów, którymi można sugerować się podczas projektowania mieszkania swoich marzeń. Przede wszystkim, należy wiedzieć czego dokładnie się chce, a następnie krok po kroku podjąć się tego zadania.

Idealne wnętrze składa się na:

  • Umeblowanie – posługując się designerskimi meblami, jak choćby LaForma krzesło, można szybko nadać nawet pustemu wnętrzu bardzo wyraźny charakter.
  • Układ pomieszczenia – należy myśleć nie tylko o tym, jakie meble się dobiera, ale także, w jaki sposób się je rozmieszcza.
  • Kolorystykę – nie można zapominać, że LaForma krzesła mają swój własny kolor, który należy odpowiednio skomponować zresztą pokoju.

Ważne jest to, aby mieć jasny zamysł dotyczący wyglądu pomieszczenia i już od samego początku dążyć do jego realizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here