Nowoczesne lub tradycyjne stylizacje widać w kolorystyce, rodzajach mebli czy też w wybieranych dodatkach. Jednym z obowiązkowych i bardzo designerskich są lampy. W dużej mierze to właśnie one wpływają na to, czy dobrze czujemy się w danym wnętrzu. Poza tym że wybieramy takie lampy, które nam się podobają, warto zastanowić się nad tym, gdzie je umieścimy, by osiągnąć oczekiwany efekt. Pokój dzienny to jedno z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, Z jednej strony możemy potrzebować dość jasnej przestrzeni do czytania, z drugiej warto zadbać o klimatyczne oświetlenie do relaksu. Jak widać, dobrze jest odpowiednio zaplanować kilka różnych źródeł światła, by odpowiednio móc zmieniać klimat wnętrza, kiedy tylko potrzebujemy.

Lampa wisząca – najważniejszy element

Ilość trendów we wnętrzarstwie jest naprawdę dość duża. Wiele osób wybiera podwieszane sufity z oświetleniem punktowym, inni decydują na wykorzystanie przestrzeni ścian oraz parapetów i użycie światła bocznego. Niezmiennie jednak wykorzystywane są żyrandole jako główne źródło światła, a bogactwo form, kolorów, materiałów jest naprawdę duże. W znaczący sposób wpływa na aranżację wnętrza, tworząc przytulny klimat salonu, w którym będzie się chciało spędzać czas na wypoczynku, zabawie czy rozrywce w gronie rodziny lub znajomych.

Minimalizm nowoczesny

Nawet trendy, które zalecają ograniczenie różnego rodzaju ozdób, stawiają na rozlokowanie we wnętrzach różnych źródeł światła – lamp wiszących Maxlight, stojących i kinkietów. Odpowiednio dobrane stworzą nieprzeciętny klimat. Optycznie wnętrze powiększą lampy o transparentnych kolorach, które dają jasne rozproszone światła. Te modele, które kierują światło na sufit, powyższą go. Jeśli skierujemy w dół, optycznie obniżymy pokój. Warto na korytarzu wykorzystać kinkiety – poszerzymy nawet cisną przestrzeń. Podobny efekt uzyskamy oświetlając lustro lub stawiając lampkę na parapecie okna. Niezmiennie najlepszy klimat stworzymy poprzez zastosowanie ciemnych kloszy nieprzepuszczających światła. Poza tym w fakturach, materiałach i kolorach możemy naprawdę eksperymentować, tworząc niebanalną dominantę aranżacyjną, wokół której będzie się kierować uwaga. Modne są różnego rodzaju konstrukcje w postaci kloszy na sznurkach różnej długości, połączeniu różnych kolorów lub też materiałów, w których dalej królują konstrukcje metalowe oraz elementy szklane.

Doskonałym dodatkiem szczególnie dla czytających może być lampa stojąca obok fotela lub kanapy. Obok telewizora warto postawić niską lampkę, która rozświetli wnętrze. Pamiętajmy, że to właśnie boczne światło będzie tworzyć przytulny klimat i nastrój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here